E premte, 24 Mars, 2023

“E premtja me Lejlan” e ftuar Stina Gashi – poete / VIDEO

- Advertisement1-

9-vjeçarja nga Fushë Kosova, Stina Gashi është e ftuar sonte në emisionin “E premtja me Lejlan”.


Stina është një nxënëse e shkëlqyeshme dhe ajo merret me shkrime, konkretisht poezi.

- Advertisement -

Ajo për “Kids of Kosova” tregon se kur ka filluar të merret me shkrime, ndërsa reciton edhe disa nga poezitë e saj.

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

INTERVISTË| Mësuesi Elhami Hasani nga Cernica e Gjilanit: Mësimdhënësit duhet të testohen – por është e rëndësishme nga kush?

Punën si mësimdhënës e ka nisur nga viti 1999, pra nga përfundimi i luftës....

INTERVISTË| Vlora Kozhani: Mburrem që mbaj mbi supe titullin e mësimdhënëses

Vjen nga një familje që një jetë i ka dedikuar arsimit shqip. Ka ndjekur...

INTERVISTË| Profesori Beqir Letaj: Dalja në pension më emocionoi shumë, nuk mund t’i frenoja lotët kur u ndava me nxënësit

Ditë më parë doli në pension profesori nga Prizreni, Beqir Letaj, i cili një...

INTERVISTË| Gjokë Tahiri, drejtor i shkollës “Hysni Zajmi” në Gjakovë: Mësimdhënësit u mashtruan, rritja veç 50 euro është demoralizim për ta

Mësimdhënësit janë shprehur të zhgënjyer me rritjen që përfituan sipas koeficientit të ri të...