E mërkurë, 28 Shtator, 2022

E porsalindura e braktisur i mbijeton të ftohtit falë këlyshëve që e mbajtën ngrohtë

- Advertisement -

Një foshnje e porsalindur e braktisur nga prindërit e saj në Indi, i mbijetoi një nate të ftohtë pasi disa këlyshë e mbajtën ngrohtë.

Vogëlushja u gjet në fshtin Saristal të Lormi në provincën Chhattisgarh të Indisë, e vendosur përkrah këlyshëve, krejtësisht pa lëndime, nga vendasit që e dëgjuan duke qarë, shkruan DailyMail, transmeton Klankosova.tv.

- Advertisement -

Mendohet se nëna e këlyshëve fillimisht e ka gjetur foshnjën, e cila ishte e zhveshur dhe ende e kishte të lidhur kordonin e kërthizës, dhe u shtri pranë saj.

Përfaqësuesi lokal Munnalal Patel tha se një grup që po dilte për punët e përditshme kishte gjetur të porsalindurën.

Policia mbërriti menjëherë në vendngjarje dhe e transportuan fëmijën në spital në mënyrë që mjekët të ekzaminonin gjendjen e saj.

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...