E diel, 5 Shkurt, 2023

E pabesueshme, por ja që ndodh: E reja ngel shatzënë dy herë brenda javës dhe sjell në jetë fëmijët

- Advertisement -

Një nënë e cila ‘u dorëzua’ nga përpjekja për të lundur më shumë fëmijë, pasi i thanë se kishte vetëm pesë për qind shanse për të mbetur shtatzënë, ka zbuluar se ka mbetur shtatzënë dy herë brenda një jave

Alina Luca, nga Beckton, Londra Lindore, kishte ëndërruar gjithmonë të kishte një familje të madhe, por shanset e saj ishin shumë të ulëta pikërisht nga gjendja joaktive e tiroides.

- Advertisement -

Për dy vjet Alina Luca nga Becktonu përpoq të kishte një fëmijë të dytë. Kur nuk funksionoi, ajo dhe i shoqi vendosën të hiqnin dorë. Por vetëm një muaj më vonë, 30-vjeçarja zbuloi se ishte shtatzënë.

Dy fëmijët nuk janë binjakë nga ana mjekësore dhe janë ngjizur me një javë diferencë. Superfetimi është një fenomen i rrallë, me vetëm disa raste të konfirmuara në mbarë botën. Alina ka sjellë në jetë vajzat e saj Ellie dhe Millie. Ajo dhe foshnjat gëzojnë shëndet të plotë.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...

E vërteton shkenca: Fëmijët e marrin inteligjencën nga nëna

Nënat janë përgjegjëset kryesore për transmetimin e gjeneve të inteligjencës tek fëmijët, sipas një...

E thotë shkenca: Fëmijët më të suksesshëm kanë prindër që bëjnë këto 5 gjëra

Askush nuk ka thënë ndonjëherë se të jesh prind është diçka e lehtë. Rritja...

Si t’i ndihmojmë fëmijët të kenë rezultate më të larta në shkollë?

Një studiuese shumë e njohur e zhvillimit të fëmijëve, Maria Montessori e ka identifikuar...