E hënë, 5 Dhjetor, 2022

E mrekullueshme: Foshnja e porsalindur përshëndet babain e saj me buzëqeshjen më të këndshme

Është vërtetuar tashmë se baballarët dhe vajzat kanë një lidhje të veçantë.

Flávio Dantas, nga Rio de Janerio – Brazil, ishte i lumtur që nga fillimi i shtatzënisë për të bijën e tij shkruan HealthyFoodHouse, transmeton GazetaShneta.

- Advertisement -

Ndërsa, Tarsila Batista, partnerja e tij, tregoi se çdo mëngjes para se të shkonte në punë, Dantas, së pari përshëndeste foshnjën duke i thënë se “ Unë do jem gjithmonë aty”.

Në momentin e parë, duart e Dantas ndjenin lëvizjet e bebit brenda barkut të nënës.

(Fakte rreth shtatzënisë: Foshnjet që nga java e 26-të e shtatzënisë fillojnë të dëgjojnë tingujt nga bota e jashme, madje mund të qetësohen përmes zërave të prindërve)

- Advertisement -

Kur ekipi shëndetësor i’a dorëzoi prindërve, Antonellën në takimin e tyre të parë, Dantas, filloi të i fliste, ndërsa në ato momente, vogëushja hap sytë dhe i dhuron babit një buzeqëshje të këndshme.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

21 aftësi që çdo fëmijë duhet t’i mësojë para moshës 10 vjeçe

Kur fëmija juaj shkon në shkollë atje i mësojnë atij lexim, shkrim dhe aritmetikë.  Por...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur më 2009

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar të premten se është hapur aplikimi...

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...