E shtunë, 1 Prill, 2023

E mrekullueshme: Foshnja e porsalindur përshëndet babain e saj me buzëqeshjen më të këndshme

- Advertisement1-

Është vërtetuar tashmë se baballarët dhe vajzat kanë një lidhje të veçantë.

Flávio Dantas, nga Rio de Janerio – Brazil, ishte i lumtur që nga fillimi i shtatzënisë për të bijën e tij shkruan HealthyFoodHouse, transmeton GazetaShneta.

- Advertisement -

Gjithçka që duhet të dini rreth komplikimeve të shtatzënisë me binjakë
Ndërsa, Tarsila Batista, partnerja e tij, tregoi se çdo mëngjes para se të shkonte në punë, Dantas, së pari përshëndeste foshnjën duke i thënë se “ Unë do jem gjithmonë aty”.

Në momentin e parë, duart e Dantas ndjenin lëvizjet e bebit brenda barkut të nënës.

(Fakte rreth shtatzënisë: Foshnjet që nga java e 26-të e shtatzënisë fillojnë të dëgjojnë tingujt nga bota e jashme, madje mund të qetësohen përmes zërave të prindërve)

- Advertisement -

Kur ekipi shëndetësor i’a dorëzoi prindërve, Antonellën në takimin e tyre të parë, Dantas, filloi të i fliste, ndërsa në ato momente, vogëushja hap sytë dhe i dhuron babit një buzeqëshje të këndshme.

Padyshim që ky do jetë një ndër momentet më unike për gjithë prindërit!

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...