E enjte, 30 Mars, 2023

E mbani mend vogëlushin e filmit “I vetëm në shtëpi”? Kështu duket sot si 40-vjeçar

- Advertisement1-

Ai do të mbahet mend gjithmonë si fëmija çapkën, që ndaloi disa burra që po i grabisnin shtëpinë e tij, edhe sot, në ditëlindjen e tij të 40-et.

E kemi fjalën për aktorin Macaulay Cuklkin, i cili pas suksesit në filmin “Home Alone” (I vetëm në shtëpi), jeta i mori një rrjedhë komplet tjetër.

- Advertisement -

Aktori gjithmonë ka pretenduar se familja e ka përdorur suksesin e tij, madje ai vetë asokohe deklaroi në një intervistë se babai po i shfrytëzonte pasurinë.

Ndërsa në 18-at e tij, Macaulay u kap pas një jete të varur nga drogat dhe pijet alkoolike, gjë e cila do të hidhte në erë karrierën e atij që quhej pa drojë e ardhmja e “Howllywood-it”.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...