E premte, 2 Dhjetor, 2022

‘E ka pasur emrin Boni’, qytetari denoncon se një mësues jep mësim edhe pse është i akuzuar për trafik droge

Një qytetar ka denoncuar se një mësues, që jep mësim në një shkollë 9-vjeçare, ka qenë i dënuar më herët për trafikim të lëndëve narkotike në Angli.

Sipas tij, shtetasi i identifikuar si Shaban T. është person me precedent të mëparshëm penal.

- Advertisement -

“Kam bërë një denoncim me shkresë në Ministrinë e Arsimit në nëntor dhe akoma nuk kam marrë asnjë përgjigje. Shabani ka qenë në Angli, është dënuar për lëndë narkotike, ka bërë dy vite burg. Në 2017 ka ardhur në Shqipëri dhe na i jep mësim fëmijëve. E ka pasur emrin Boni, identitet fallco. Në 2010 ka shkuar në Angli. Kam foto, ia kam treguar dhe Ministrisë së Arsimit”.

Ai thotë se është i sigurt dhe ka fakte, pavarësisht se nuk paraqet asnjë të tillë para gazetarëve.

Ndërkohë, për gazetarin e “Shqipëria Live” ka reaguar vetë shtetasi Shaban T., që mohon të ketë qenë i dënuar në Angli.

- Advertisement -

“Është e pavërtetë. Kam dokumentacion. Kam më shumë se një vit që punoj në këtë shkollë. Ai personi që ka bërë këtë padi, të mbajë përgjegjësi”.

Mësuesi tregon se ka emigruar drejt Anglisë, por në asnjë raste nuk është përfshirë në veprimtari penale.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Lum Rrahmani, 8 vjeçari nga Kosova kampion për herën e tretë në matematikë në Dubai

Vazhdojnë sukseset e nxënësve kosovarë në botë. Lum Rrahmani, 8 vjeçari nga Kosova është shpallur...

Me Ligjin e ri të Pagave: Drejtori i shkollës fillore do ta ketë rrogën 744 euro, i të mesmes 756 euro

Sipas ligjit të ri për pagat në sektorin publik, të propozuar nga Qeveria e...

Ligji i pagave për mësimdhënësit, vjen reagimi i parë nga SBASHK-u: Shqetësuese

Kreu i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj thotë se me ligjin e ri të pagave, që...

Gjest human nga profesori nga Drenasi: Ndan tre bursa për nxënës në vlerë 20 euro për një vit nga paga e tij

Një gjest i mirë është marrë sot nga profesori i shkollës "Fehmi Lladrovci" në...