E premte, 24 Mars, 2023

E futi foshnjën e porsalindur në qese ushqimesh, policia dënon nënën

- Advertisement1-

Në Ukrainë një nënë kishte futur foshnjën e saj të porsalindur në një qese ushqimesh gjatë një shëtitje që ajo po bënte me të.

Gruaja u pa nga kalimtarët të cilët menjëherë njoftuan policinë.

- Advertisement -

Ajo ishte duke ecur përgjatë rrugës në kryqytetin e Kievit dhe ishte duke i kënduar ninullë çantës së saj.

“Po sillej çuditshëm dhe unë fillova ta shikoj, pastaj dëgjova një fëmijë duke qarë. Më pas kuptova se e qara po vinte nga çanta e saj”– ka thënë një dëshmitar.

Siaps mediave lokale fëmija menjëherë u dërgua në spital dhe tani është nën kujdesin mjekësor ndërsa nëna është gjobitur nga policia.

- Advertisement -

Oficeri i policisë Maksim Kravchuk tha se gruaja kishte reaguar në mënyrë agresive kur ata i kishin marrë foshnjen.

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...