E mërkurë, 29 Mars, 2023

Nora Emini, 9-vjeçarja që ëndërron të bëhet piktore / VIDEO

- Advertisement1-

Këtë javë e ftuar e Lejla Miftarit është një 9-vjeçare e cila ka pasion pikturën.


Ajo është Nora Emini e cila ka lindur dhe është rritur në Amerikë, por tash jeton në Kosovë.

- Advertisement -

Nora ndjek mësimet në klasën e 3-të në shkollën fillore “Xhemail Mustafa” në Prishtinë.

Nora ndjek edhe kursin e gjuhës angleze në “Cambridge School”, kurse pasjon e ka vizatimin, pikturën.

Ndiqeni intervistën:

Më poshtë gjeni disa piktura të Norës.
- Advertisement -

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Drejtoresha Ardita Brahimi-Idrizi: Vlerësimi i përformancës së mësimdhënësve, rol kyç në reformat e personelit arsimor

Në të kaluarën vlerësimi i performancës ka qenë më tepër i koncentruar në atë...

Mësuesja Ariana Rizvanolli: Përvoja e punës që mora nga Kosova më beri të kem sukses në Gjermani

Me ambicien dhe pasionin që e karakterizon, Ariana Gala Rizvanolli, vazhdon ta ushtrojë profesionin...

Mësimdhënësit ankohen: Nxënësit po sillen keq ndaj nesh, por edhe prindërit

Mësimdhënësit ankohen për sjelljen e keqe të nxënësve ndaj tyre, por edhe të prindërve Mësimdhënësit...

Nga Valdete Ramaj: Detyrat e pedagoges së shkollës

Shkrim për Albanian Education nga Valdete Ramaj, pedagoge Pedagogia e shkollës kontrollon rrjedhjen e orës...