E mërkurë, 29 Mars, 2023

E frikshme: Trageti has vogëlushen 4 vjeçare me komardare në mes të detit (video)

- Advertisement1-

Rojet bregdetare greke u habitën kur panë në mes të detit një komardare me një fëmijë 4 vjeç në të. Ndodhi të hënën në mëngjes në Rio – Antirrio, Greqi.

Fëmija ishte vërtet me fat pasi u shpëtua nga rojet bregdetare të cilët ndaluan anijen dhe e morën vajzën por kjo histori mund të përfundonte edhe në tragjedi.

- Advertisement -

Mesa duket vajza i kishte shpëtuar kotrollit të prindërve të saj dhe rryma kishte çuar komardaren me vajzën e vogël në të 500 metra larg nga bregu.

Videoja tronditëse po bën xhiron në rrjetet sociale dhe po merr shumë reagime, dhe pyetja që të gjithë ngrenë është: Po prindërit ku ishin?

Videja e publikuar nga Petros Kritsonis shoqërohet me një përshkrim ku shkruan se nuk ka qëllim të fajosë prindërit por të ndërgjegjësojë ata për rrezikun që i kanosen fëmijëve nga lodrat e detit.

- Advertisement -

Në breg, ndodhen prindërit e vajzës të cilët janë në ankth. Pak kohë para se vajza të humbte në valët e detit ajo po luante me babain e saj në breg. Sidoqoftë, era ndryshoi direkt drejtim dhe ajo u zhduk nga sytë e të atit.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...