E shtunë, 1 Prill, 2023

“E diela me Daorsën” – E ftuara e parë, Marigona Rexhepi nga PEMA / VIDEO

- Advertisement1-

Nga sot në “Kids of Kosova” fillon emisioni “E diela me Darosën”, që do të transmetohet çdo javë nga ora 12:00.

Daorsa në emisionin e saj të parë ka bërë një përzgjedhje tejet të mirë, ku ka ftuar koordinatoren e Qendrës së Kujdesit Ditor për fëmijë me nevoja të veçanta “PEMA”, znj. Marigona Rexhepi, qendër kjo që funksionin në qytetin e Ferizajt.

- Advertisement -

Znj. Rexhepi në bisedën me Darosën tregon për funksionimin e kësaj qendre, aktivitetet që zhvilluan gjatë këtij viti, dhe planet për 2021.

Për më tepër ndiqeni emisionin:

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

INTERVISTË| Mësuesi Elhami Hasani nga Cernica e Gjilanit: Mësimdhënësit duhet të testohen – por është e rëndësishme nga kush?

Punën si mësimdhënës e ka nisur nga viti 1999, pra nga përfundimi i luftës....

INTERVISTË| Vlora Kozhani: Mburrem që mbaj mbi supe titullin e mësimdhënëses

Vjen nga një familje që një jetë i ka dedikuar arsimit shqip. Ka ndjekur...

INTERVISTË| Profesori Beqir Letaj: Dalja në pension më emocionoi shumë, nuk mund t’i frenoja lotët kur u ndava me nxënësit

Ditë më parë doli në pension profesori nga Prizreni, Beqir Letaj, i cili një...

INTERVISTË| Gjokë Tahiri, drejtor i shkollës “Hysni Zajmi” në Gjakovë: Mësimdhënësit u mashtruan, rritja veç 50 euro është demoralizim për ta

Mësimdhënësit janë shprehur të zhgënjyer me rritjen që përfituan sipas koeficientit të ri të...