E shtunë, 1 Prill, 2023

“E diela me Daorsën” – i ftuar, Leon Tahiri – pianist / VIDEO

- Advertisement1-

Këtë javë në emisionin “E diela me Daorsën”, që transmetohet nga ora 12:00 në “Kids of Kosova” dhe Gjirafa është i ftuar një talent që pritet të arrijë majat botërore të suksesit si pianist.


Fjala është për Leon Tahirin, 10-vjeçarin nga Ferizaj i cili në intervistën virtuale me Daorsën përveç që tregon talentin e tij duke i rënë pianos, gjithashtu flet edhe për karrierën e tij dhe synimet që ka për të ardhmen, shkruan Kids of Kosova.

- Advertisement -

Më poshtë mund të dëgjoni intervistën:

 

 

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

INTERVISTË| Mësuesi Elhami Hasani nga Cernica e Gjilanit: Mësimdhënësit duhet të testohen – por është e rëndësishme nga kush?

Punën si mësimdhënës e ka nisur nga viti 1999, pra nga përfundimi i luftës....

INTERVISTË| Vlora Kozhani: Mburrem që mbaj mbi supe titullin e mësimdhënëses

Vjen nga një familje që një jetë i ka dedikuar arsimit shqip. Ka ndjekur...

INTERVISTË| Profesori Beqir Letaj: Dalja në pension më emocionoi shumë, nuk mund t’i frenoja lotët kur u ndava me nxënësit

Ditë më parë doli në pension profesori nga Prizreni, Beqir Letaj, i cili një...

INTERVISTË| Gjokë Tahiri, drejtor i shkollës “Hysni Zajmi” në Gjakovë: Mësimdhënësit u mashtruan, rritja veç 50 euro është demoralizim për ta

Mësimdhënësit janë shprehur të zhgënjyer me rritjen që përfituan sipas koeficientit të ri të...