E enjte, 30 Mars, 2023

“E diela me Daorsën”, e ftuar – pianistja Bulëza Gajtani / VIDEO

- Advertisement1-

Këtë javë në emisionin “E diela me Daorsën”, që transmetohet në “Kids of Kosova” dhe Gjirafa është e ftuar një talente që pritet të arrijë psejo edhe majat botërore të suksesit si pianiste.


Fjala është për Bulëza Gajtani, 10-vjeçaren nga Ferizaj e cila në intervistën virtuale me Daorsën përveç që tregon talentin duke i rënë pianos, gjithashtu flet edhe për karrierën e tij dhe synimet që ka për të ardhmen, shkruan Kids of Kosova.

- Advertisement -

Bulëza poashtu do të tregon edhe talentin e saj për pikturën.

Më poshtë mund të dëgjoni intervistën:

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

INTERVISTË| Mësuesi Elhami Hasani nga Cernica e Gjilanit: Mësimdhënësit duhet të testohen – por është e rëndësishme nga kush?

Punën si mësimdhënës e ka nisur nga viti 1999, pra nga përfundimi i luftës....

INTERVISTË| Vlora Kozhani: Mburrem që mbaj mbi supe titullin e mësimdhënëses

Vjen nga një familje që një jetë i ka dedikuar arsimit shqip. Ka ndjekur...

INTERVISTË| Profesori Beqir Letaj: Dalja në pension më emocionoi shumë, nuk mund t’i frenoja lotët kur u ndava me nxënësit

Ditë më parë doli në pension profesori nga Prizreni, Beqir Letaj, i cili një...

INTERVISTË| Gjokë Tahiri, drejtor i shkollës “Hysni Zajmi” në Gjakovë: Mësimdhënësit u mashtruan, rritja veç 50 euro është demoralizim për ta

Mësimdhënësit janë shprehur të zhgënjyer me rritjen që përfituan sipas koeficientit të ri të...