E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021

E dhimbshme: Vdes në moshë të re mësuesja Anesa Sabedini

Ndërron jetë në moshë të re mësuesja e Shkollës fillore Liria, Anesa Sabedini.


Këtë lajm e ka publikuar shkolla Liria në profilin zyrtar duke I shprehur ngushëllime familjes.

Telegrami i ngushëllimit: 

Familje e nderuar Sabedini! Me pikëllim të thellë morëm lajmin për shkuarjen në amshim të koleges tonë Anesa Sabedini.

Kjo dhimbje e jona lidhet me punën plot përkushtim dhe dashuri ndaj nxënësve.

Të kujtojmë si një arsimtare punëtore dhe e kujdesshme me gjithë ne.

Në emër të gjithë kolegëve dhe stafit të shkollës, pranoni ngushëllime të përzemërta.

Pusho e qetë Anesa jonë!Qoftë i përjetshëm kujtimi për kolegen tonë!

Nuk dihen shkaqet e ndarjes nga jeta të mësueses Anesa Sabedini.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nxënësi që i mbijetoi sulmit në Gllogjan rrëfen momentet e fundit me shokët: Fol e kesh, fol e kesh…

Blendi Mustafa është nxënësi i plagosur që mbijetoi nga tragjedia në Gllogjan ku vdiqën...

Sulm në një shkollë në Miçigan, të paktën tre të vrarë

Të paktën tre persona humbën jetën dhe gjashtë të tjerë u plagosën të martën...

Nxënësit shpërthejnë në lot kur kthehen në klasë pa shoqen e shokun që u vranë në Gllogjan

Në ditën kur filloi mësimi pas festave të nëntorit, shokët e shoqet kujtojnë dy...

Cili është roli i mësuesit?

Të jesh mësues nuk do të thotë vetëm të shpjegosh, mësuesit e sotëm kryejnë...