E martë, 24 Maj, 2022

E dhimbshme: Vdes 14-vjeçari nga COVID

spot_img
- Advertisement -

Në lot janë “zhytur” familjarë, miqtë dhe të gjithë banorët e Fdhiotides në Greqi, ku humbi jetën djali 14-vjeçar si pasojë e COVID-19.

I vogli mbërriti në spital “Agia Sofia” me prindërit e tij mëngjesin e së martës, ku të tre për shkak të gjendjes së tyre të rënduar nga koronavirusi janë shtruar menjëherë.

- Advertisement -

Një arsye që rëndoi së tepërmi situatën shëndetësore të tere pjesëtarëve të familjes, ishte fakti që asnjëri prej tyre nuk kishte marrë vaksinën anti-COVID, ndaj dhe organizmi i të vogli nuk e duroi “presionin” e infektimit.

Prindërit e 14-vjeçarit janë ende të shkruar në spital, ndërsa siç raportohen nga mediat është viktima e dytë në këtë moshë që humb jetën në atë zonë nga COVID-19.

Situata epidemiologjike në vendin fqinj është tepër e rënduar muajin e fundit, kjo për shkak të shfaqjes së variantit delta dhe Omicron.

- Advertisement -

Kujtojmë se në Greqi ka nisur edhe vaksinimi i të miturve.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Momente tmerri në kopshtin zoologjik, vogëlushja bie në strofkën e arinjve

Momente paniku në një kopësht zoologjik ku një vajzë e vogël ra brenda një...

Simptoma që tregon se duhet të keni kujdes nga lija e majmunit

Shtatë raste të lisë së majmunëve janë konfirmuar në Mbretërinë e Bashkuar që nga...

E dhimbshme: Hyn për t’u larë, vdes një fëmijë në kanalin e “Ibër Lepencit” në Mitrovicë

Një fëmijë (i mitur) është gjetur pa shenja jete në kanalin e “Ibër Lepencit”...

Pse është e rëndësishme që fëmijët të mbajnë syze dielli në plazh?

Rrezet UV me të dyja tipet A dhe B mund të jenë shumë të...