E premte, 7 Tetor, 2022

E dhimbshme: Nëna vdes nga i ftohti, me rrobat e saj kishte veshur dy fëmijët

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në natën e nderimit të viteve në kufirin mes Iranit dhe Turqisë.

Një nënë e dy fëmijëve me origjinë nga Afganistani, humbi jetën nga temperaturat e ulëta, teksa rrobat e saj ia kishte veshur dy fëmijëve të saj 8 vjeç dhe 9 vjeç.

- Advertisement -

Turpi i saj u gjet nga rojet kufitare, ndërsa dy fëmijët ishin në gjendje të mirë shëndetësore. Gruaja kishte mbledhur këmbët e saj me qese, ndërsa çorapet ua kishte veshur fëmijëve.

Nëna afgane ishte nisur nga Irani bashkë me fëmijët për t’u futur në Turqi me shpresën se më pas do të mund të udhëtonte për në Europë, por gjatë rrugës e kapi një stuhi bore duke e detyruar që të sakrifikonte jetën e saj për dy fëmijët.

Nëna e dy fëmijëve humbi jetën në mënyrë tragjike për të arritur kalimin e kufirt turk për një jetë më të mirë.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Kujdes nëna: Këto ushqime nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa bërë 2 vjeç

Stomaku dhe gjithë sistemi tretës i fëmijëve është mjaft i ndjeshëm dhe nuk mund...

Ky artikull është për ju që keni planifikuar të bëheni nëna pas moshës 40-vjeçe!

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në...

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur...