E diel, 5 Shkurt, 2023

E bija shkon me vonesë në shkollë dhe nëna e saj i shkruan një justifikim shumë origjinal

- Advertisement -

Adoleshenca mund të jetë një periudhë shumë e mirë ose shumë e keqe e jetës. Por në një mënyrë apo tjetër është shumë e vështirë për prindërit të përballen, sepse luftojnë për gjithçka dhe pothuajse të gjithë fëmijët duan të jenë rebelë kundrejt nënës ose babait të tyre.

Kjo është ajo që ndodhi me Nicole Poppic. Gruaja është nëna e tre fëmijëve, por Cara është më e madhja dhe tani është në moshën e adoleshencës. Një mëngjes, vajza zgjohet, duke i thënë nënës së saj se ndihet shumë e sëmurë dhe nuk mund të shkojë në shkollë. Nicole nuk i beson së bijës dhe e bën atë gjithësesi të dalë nga shtrati dhe e çon në shkollë, edhe pse me vonesë.

- Advertisement -

Cara i kërkon asaj të shkruajë një justifikim dhe e ëma e bën këtë. Ajo merr fletoren e saj dhe fillon të shkruajë. Më pas, kur mësuesja e lexoi justifikimin e nënës së vajzës së re, shpërtheu në të qeshura. Ja se çfarë kishte shkruar Nicole: “Motivi i vonesës.

Cara ishte vonë këtë mëngjes për në shkollë, sepse ajo u prek nga ‘adoleshenca’. Sëmundja po përhapet në të gjithë vendin, por ende nuk ka shërim. Ajo tregon simptoma të ndryshme, por këtë mëngjes vajza ime pësoi një paaftësi të rëndë për t’u çuar nga shtrati dhe madje edhe dëshirën e pakëndshme për të folur me gruan që e ka sjellë në botë. Ajo u ndje shumë mirë pasi i hodha telefonin nga dritarja. Më telefononi nëse simptomat shfaqen përsëri. Nicole Poppic”.

- Advertisement -

Mësuesja e Cara-s nuk mundi t’i mbante dot të qeshurat. Në fakt, justifikimi i kësaj gruaje është bërë viral. A nuk është ai me të vërtetë origjinal? Nëse ju pëlqeu ndajeni atë me miqtë tuaj, dhurojini atyre një buzëqeshje!

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Bora bllokon rrugën që lidh Kosovën me Malin e Zi

Shkencëtari nga Deçani, Naim Krasniqi me punë dhe banim në Francë, ka botuar librin...

Ankohen studentët për kushtet në konvikte: Ka mungesë të ujit e internetit, banjot e papastërta

Mungesa e ujit të nxehtë, papastërtia në banja, mungesa e internetit të rregullt, janë...

E FUNDIT: “Do ta dërgojmë në Kushtetuese Ligjin e Pagave, nëse nuk plotësohen kërkesat për rritje të koeficientit”

Qeveria e Kosovës në fillim të kësaj jave bëri publik koeficientin në vlerë të...

22 libra që duhet të lexoni patjetër në jetë

1.“Për kë bien këmbanat” – Ernest Hemingueji Një nga veprat më të mira Heminguejit, “Për...