E diel, 5 Shkurt, 2023

Dy Oltat, që pas lindjes kanë pësuar ndryshimin më të ëmbël e më të hidhur

- Advertisement -

Në muajin Gusht aktorja bukuroshe Olta Gixhari u bë nënë për herë të parë. Olti solli në jetë një djalë, të cilin ajo dhe partneri e pagëzuan me emrin Amar.

Olta nuk i ka kursyer fotot me Amarin duke na treguar çdo ditë jetën e saj si nënë e re dhe e përkushtuar. Por pas shtatzënisë, aktorja ka vënë re një ndryshim tek vetja.

- Advertisement -

Çokollatat, të cilat dikur as nuk i konsumonte, tani i pëlqejnë shumë. Olta ka publikuar një video në InstaStory ku shihet duke ngrënë një çokollatë dhe shkruan: “Çokollatat vençe, unë as në shtatzëni s’i kam ngrënë”.

Postimi i Olta Gixharit, na kujtoi edhe këngëtaren Olta Boka, e cila pak ditë më parë vuri re të njëjtin ndryshim tek vetja. “Nuk kam qenë kurrë tip ëmbëlsirash. Me ditë t’i kisha në shtëpi dhe s’më shkonte ndërmend t’i haja. Por pas shtatzënisë tani i grij! Cfarë ka ndodhur me mua?”, shkruante Olta.

- Advertisement -

Dy Oltat mesa duket kanë pësuar ndryshimin më të ëmbël pas shtatzënisë, por edhe më të hidhur duke qenë se të gjithë e dimë se ëmbëlsirat janë të dëmshme.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale...

Edhe punëtorët e sektorit privat kërkojnë shtesa: Pagat janë dyfish më të vogla

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...

Lindi pa duar, por 20-vjeçari nga Malisheva mahnitë me talentin e tij, kaq bukur pikturon me këmbë

Arion Krasniqi, 20-vjeç nga Malisheva nuk njeh barriera e as kufij. Jeta për të nuk...

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...