E enjte, 30 Mars, 2023

Dy nxënës të shkollës fillore “Faik Konica” ushtrojnë dhunë seksuale ndaj një vajze të klasës së parë

- Advertisement1-

Një ngjarje skandaloze ka ndodhur gjatë të martës së kaluar (11.05.2021), në shkollën “Faik Konica” në Prishtinë.

Në oborrin e kësaj shkolle disa nxënës të klasës së shtatë, ngacmojnë seksualisht një vajzë të po kësaj shkolle të klasës së parë.

- Advertisement -

Syri.net Kosova ka arritur të siguroj dhe videon, ku shihet që të miturit me vetëdije të plotë aktin e tyre, e xhirojnë dhe tallen me vajzën, e cila tenton të mbrohet.

Mirëpo, njëri nga djemtë e mban me forcë, e tjetri tenton t’ia fus në gojë organin gjenital.

Madje ata qeshin dhe xhiruesi (djali i tretë në këtë akt), i tregon që tashmë ka lëshuar videokamerën dhe po xhiron.

- Advertisement -

Syri Kosova përmes burimeve të saj merr vesh se për këtë rast është në dijeni edhe drejtoresha e shkollës, Jehona Oruqi.

Por kjo sipas burimeve, vetëm i ka qortuar nxënësit duke u thënë që nuk është dashur të shpërndahet kjo video.

(Për shkak të moshës së fëmijëve, të dhënat e tyre do mbahen sekret)

- Advertisement -

Syri ka tentuar të marr një qëndrim nga ana e drejtoreshës Oruqi, por deri në momentin e publikimit të këtij lajmi, ajo nuk i është përgjigjur thirrjeve dhe mesazheve tona.

Përgjigje nuk kanë kthyer as policia.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Adelina Emini, studiuesja e parë nga Kosova në Universitetin Shtetëror të Floridës

Adeina Emini nga Kosova ka mbrojtur temën e disertacionit të doktoratës "Faktorët përcaktues të...

Psikologia Arjeta Gashi-Nura mban ligjeratë vetëdijësuese në shkollën “Shkëndija” në Hajvali

Psikologia Arjeta Gashi Nura ka mbajtur një ligjëratë vetëdijësuese në shkollën "Shkëndija" në Hajvali...

Nga Afrim Gashi: Ne si mësimdhënës shumë shpesh ballafaqohemi me fyerje nga më të ndryshmet

Shkrimi i radhës për Albanian Education nga mësimdhënësi Afrim Gashi Fyrjet! Ne si mësimdhënës shumë shpesh...

Çfarë bëjnë drejtorët e suksesshëm të shkollave?

Disa këshilla parktike për drejtuesit e shkollave, që i ndihmojnë ata të jenë të...