E diel, 4 Dhjetor, 2022

Dy motrat lindin foshnjat e tyre me 90 minuta diferencë, në dhoma ngjitur në të njëjtin spital

Ato mendojnë se kjo rastësi është një shenjë nga babai i tyre që ka ndërruar jetë.

Dy motra nga Minnesota kanë lindur të dyja djem, me 90 minuta diferencë mes vete, në dhoma ngjitur në të njëjtin spital, shkruan “DailyMail”.

- Advertisement -

Kjo po që është një rastësi! Motrat Ashley Carruth dhe Brittany Schille e kuptuan që ishin shtatzënë në prill, dhe kuptuan se datat e tyre për të lindur ishin disa ditë diferencë, transmeton lajmi.net.

Por Ashely pati lindje të parakohshme disa ditë, duke lindur në të njëjtën ditë me Brittany. Ato tani kanë kaluar eksperiencën së bashku, dhe fëmijët e tyre kanë të njëjtën ditëlindje.

Ashely dhe Brittany jetojnë rreth 20 minuta larg njëra-tjetrës, prandaj edhe arritën të kalojnë shtatzënitë bashkë, por ato nuk e menduan se do të kalojnë edhe lindjen së bashku.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale...

Edhe punëtorët e sektorit privat kërkojnë shtesa: Pagat janë dyfish më të vogla

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...

Lindi pa duar, por 20-vjeçari nga Malisheva mahnitë me talentin e tij, kaq bukur pikturon me këmbë

Arion Krasniqi, 20-vjeç nga Malisheva nuk njeh barriera e as kufij. Jeta për të nuk...

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...