E premte, 24 Mars, 2023

Dy motra të martuara në një familje në Tetovë viktima të aksidentit në Bullgari

- Advertisement1-

Pesë nga 46 viktimat e aksidentit në Bullgari, janë nga Tetova, dy prej tyre janë motra, nga fshati Pirok.


Dy motrat janë nga Gradeci dhe janë të martuara në një familje në Pirok. Viktimat janë të moshës 53 dhe 54-vjeçare.

- Advertisement -

Familjarët tashmë e kanë marrë lajmin e kobshëm për humbjen e të afërmeve.

RTV21 ka raportuar nga fshati Pirok, ku ka biseduar me familjarët e viktimave.

“Po presim të marrim informacione të sakta për trupin e tyre. Ende nuk e dimë kur do të arrijnë në vend”, kanë deklaruar familjarët.

- Advertisement -

Ndryshe, në aksidentin tragjik që ndodhi në orët e para të mëngjesit të së martës në Bullgari, kanë mbetur të vdekur 45 shqiptarë, ndërkaq kanë mbetur të lënduar 7 persona tjerë.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

LAJMI I FUNDIT: Gjendet 13-vjeçarja nga Kaçaniku

Është gjetur vajza 13 vjeçare nga Kaçaniku që u raportua e zhdukur. Njoftimi: YES✋🏼 Faleminderit Zotit dhe...

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale...

Edhe punëtorët e sektorit privat kërkojnë shtesa: Pagat janë dyfish më të vogla

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...

Lindi pa duar, por 20-vjeçari nga Malisheva mahnitë me talentin e tij, kaq bukur pikturon me këmbë

Arion Krasniqi, 20-vjeç nga Malisheva nuk njeh barriera e as kufij. Jeta për të nuk...