E diel, 29 Janar, 2023

Dy mënyra super të thjeshta për t’u kujdesur për lëkurën nëse jeni mbi 30 vjeçare

- Advertisement -

Mosha 30 vjeçare e mësipërm supozohet të jetë koha ku përjetoni ndryshime të shumta në trup.

Pamja dhe lëkura do t’ju ndryshoj, dhe ky ndryshim nuk do të jetë i mirë, përpos nëse kujdeseni mirë.

- Advertisement -

Në fakt, të dy gjinitë, meshkujt dhe femrat, përjetojnë ndryshime të mëdha gjatë kësaj kohe.

Prandaj, është mirë që gjatë kohës që plakeni të filloni të kujdeseni për lëkurën dhe të ndiqni këshillat e ekspertëve,

transmeton Telegrafi.

- Advertisement -

Nëse mendoni që kjo është vështirë, atëherë jeni gabim, pasi që me vetëm dy mënyra super të lehta ju do të mund të kujdeseni për lëkurën tuaj.

Fillojeni dhe mbarojeni ditën duke e pastruar fytyrën me xhel, pasi që pastrimi i fytyrës do t’i mundësoj lëkurës të ajroset siç duhet.

Hidratohuni

- Advertisement -

Konsumoni shumë ujë dhe mbajeni lëkurën të hidratuar, pasi që kjo do ta mbajë lëkurën të shndritshme dhe të shëndetshme.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale...

Edhe punëtorët e sektorit privat kërkojnë shtesa: Pagat janë dyfish më të vogla

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...

Lindi pa duar, por 20-vjeçari nga Malisheva mahnitë me talentin e tij, kaq bukur pikturon me këmbë

Arion Krasniqi, 20-vjeç nga Malisheva nuk njeh barriera e as kufij. Jeta për të nuk...

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...