E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021

Duket si 40-vjeçar por është 75, kosovari tregon “sekretin”

Jonuz Cani është 75-vjeçari më ‘fit” në Kosovë.


Ai tregon se merret me alpinizëm, bën shumë ecje dhe ka ngjitur shumë maje në Kosovë.

Cani tregoi se ajo çfarë e ka mbajtur gjallë është ecja.

“Moshatarët e mi, ma shumë se gjysa nuk janë gjallë”, tha ai në ATV.

75-vjeçari po ashtu ka një këshillë për bashkëmoshatarët e tij.

“Secili pa marrë parasysh moshën edhe mundësitë shëndetësore, aq sa mundet duhet të angazhohet në ecje relaksuese”, tha ai.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Zyrtare: Këto janë masat e reja antiCOVID

Me propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë, Qeveria e Kosovës, ka miratuar sot masat e...

Kosovari fiton 147 mijë euro në një turne prestigjioz në Evropë

Edmond Jahjaga nga Kosova fitoi 147 mijë e 775 euro në një turne prestigjioz...

​Tentoi “ëndrrën amerikane” me diplomë false, 4 muaj burg për shqiptarin që fitoi lotarinë

Dorëzimi i një diplome gjimnazi të falsifikuar në dokumentet e lotarisë amerikane jo vetëm...

Pse nuk përmendet bora askund në Kuran?

Në librin e shenjtë të myslimanëve Kuranin, nuk përmendet bora, por përmenden terma të...