E enjte, 27 Janar, 2022

Duket e pabesueshme, por ky fshat i Kosovës ka mbetur pa asnjë banor

- Advertisement -

Këto shtëpi dikur ishin të mbushura me njerëz.

Ambienti ku dëgjohej atmosfera dhe mbretëronte harmonia e zhurma që krijonin fëmijët, tash e disa vite është shndërruar në një vend të qetë.

- Advertisement -

Dashuria e fshatarëve të Godenit të Vitisë për këtë vend është shumë e madhe, mirëpo kishte arsye që shtynë për ta braktisur vendin e tyre të lindjes.

Dikur banorë të këtij fshati, ndërsa tani janë bërë vetëm vizitor të tij.

- Advertisement -
- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Magji festash, këshilla si të festoni në familje

Lini mënjanë problemet personale me të afërmit dhe bashkëpunoni deri sa të mbretërojë harmonia....

Adriana Matoshi flet pas operacionit: Kam pak kokë-dhimbje, po çona kaniherë edhe po harroj çka kom

Adriana Matoshi ka folur sërish për gjendjen e saj shëndetësore pak ditë pasi iu...

Gjyshja refuzon të kujdeset për djalin e vajzës: Nuk jam çerdhe, e bëj vetëm nëse më paguan

Çdo prind e di se gjetja e një personi cilësor dhe të përballueshëm për...

Adriana Matoshi lirohet nga spitali, kjo është gjendja e saj

Aktorja shqiptare, njëherësh deputete në Kuvend, Adriana Matoshi, është liruar sot nga spitali. Lajmin e...