E hënë, 3 Tetor, 2022

Drejtori i shkollës “Yll Morina” në Gjakovë kanoset nga prindi i një nxënësi

Drejtori i shkollës “Yll Morina” në Gjakovë, është ankuar në Polici se përmes telefonit është kanosur nga prindi i një nxënësi.

Sipas ankuesit, ai ka përdorur fjalë fyese e banale kundrejt drejtorit të shkollës, duke e kërcënuar edhe me vdekje.

- Advertisement -

“Vij aty të mbys, ke me pa çka ka me të gjetë”, kanë qenë disa nga fjalët që i janë thënë drejtorit, sipas Policisë.

Rasti është iniciuar si “kanosje” dhe i dyshuari pas intervistimit lirohet në procedurë të rregullt.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

“Kryeministër je futur në qorrsokak me skandale, paguaj mësimdhënësit se mjaft i poshtërove”

Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu, i ka bërë thirrje kryeministrit Kurti që t’ua ndajë...

“Mos ekzekutimi i pagave – ka familje që sot Qeveria Kurti i ka lënë pa bukë”

Ish-ministrja Hykmete Bajrami ka reaguar sot ndaj mos ekzekutimit të pagave për mësimdhënësit për...

Rrahman Jasharaj: Qeveria na ka goditur pas shpine

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ka folur për mos ekzekutimin e pagave nga Qeveria...

Avokati Asdren Hoxha: Grevistët s’kanë bazë ligjore për padi

Avokati, Asdren Hoxha tregoi se cilat janë të drejtat e grevistëve për të kërkuar...