E enjte, 30 Mars, 2023

Dorita Sopa – ju prezantojmë me 8-vjeçaren nga Ferizaj që ka interesim të jashtëzakonshëm për astrologjinë

- Advertisement1-

Nuk është e rrallë që në kohën që po jetojmë të hasim në fëmijë që merren edhe me gjërat nga më të pazakontat. Ata mund të dijnë shumë për planetet, jetën sociale apo edhe për profesionet e së ardhmes.


Kur flasim për fenomene të tilla Kids of Kosova ju prezanton Dorita Sopan, 8-vjeçaren nga Ferizaj e cila përveç që është e dalluar në mësime dhe ka një dëshirë të madhe të bëhet veterinere për arsye të lidhjes së saj me kafshët, dhe mësimin e gjuhëve të huaja, ajo ka edhe një interesim të jashtëzakonshëm për astrologjinë.

- Advertisement -

Ajo arrin të mbaj mend shenjat e horoskopit të shumicës së yjeve të artit të njohur botërishtë. Ajo me lehtësi dhe pa u menduar gjatë mund të përmend emrat se cilët nga yjet e këngës, filmit, apo edhe profesioneve tjera u përkasin cilave shenja të horoskopit.

Nuk mjafton me kaq, por në shumicën e rasteve mund të analizojë me detaje se cilët nga yjet nuk përshtaten me njëri-tjetrin në aspektin social e sipas personalitetit që kanë.

Shikoni videon:

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...