E hënë, 26 Shtator, 2022

Djali ia mbush dy vjet, prindërit me Iniciativë: Do të mbjellim pemë çdo ditëlindje të birit tonë

- Advertisement -

Mesazh i Qëndresa Smajli Gashi dërguar në Kids of Kosova, ku tregon për Iniciativën e ndërmarrë pak kohë pasi djali i saj Rigeli t’i mbush dy vite.


Mesazhi:

- Advertisement -

Rigeli biri ynë këtë verë mbush dy vite. Ne si prindër kemi marr një iniciativë që me rastin e ditëlindjeve të tij, çdo vit aq sa vite mbush, aq pemë ose bimë do mbjellim.
E meqë tash është koha e mbjelljes së pemëve, Rigeli bashkë me gjyshin e tij të dashur i mbollën me shumë dashuri dy pemë në oborr të shtëpisë së gjyshit.

Urojmë që shpërndarja e kësaj iniciative të shërbejë si motiv e ide edhe për prindërit e tjerë, që me një shumë modeste për blerjen e fidaneve, mund të përfitojmë të gjithë, një tokë më të qëndrueshme, një ajr më të pastër, një ambient me të bukur, si dhe fruta me vlera ushqyese për breza të tërë.

Mbi të gjitha të edukojmë pasardhës me një mendësi që i jep rëndësi çdo hapi ku shkel, çdo fryme që merr, e çdo gjëje që ushqehet.

- Advertisement -

Me dashuri prindërit e Rigelit ?

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...