E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Disa të rinj shpëtojnë për mrekulli një familje nga zjarri

- Advertisement -

Një grup të rinjsh në qytetin francez të Nantes po përshëndeten për shpëtimin e një familjeje nga një zjarr që kishte kapluar një ndërtesë.

Pamjet dramatike i tregojnë ata duke shkallëzuar anën e ndërtesës dhe duke ndihmuar prindërit të shpëtojnë nga banesa e tyre në katin e tretë.

- Advertisement -

 

Dyshekët u sollën në këmbët e ndërtesës dhe foshnja gjashtë muajshe e çiftit u hodh në vend të sigurt.

Ajo u dërgua në spital në një gjendje kritike por thuhet se po shërohet, raporton bbc.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...