E shtunë, 1 Tetor, 2022

Disa prindër sot protestojnë para Qeverisë dhe SBASHK-ut kundër grevës

- Advertisement -

Këshilli i Prindërve të çerdhes publike në kryeqytet “Gëzimi Ynë”, ka organizuar një protestë kundër Qeverisë së Kosovës dhe Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës, si shenjë pakënaqësie për mbylljen e kopshteve/çerdheve.

Protesta do të mbahet sot, në orën 12:00. Protesta do të fillojë para objektit të Qeverisë dhe do të vazhdojë para zyreve të SBASHK’ut.

- Advertisement -

Në njoftimin e Kopshtit u bëhet thirrje prindërve që të marrin pjesë masivisht, derisa thuhet se për protestë është marrë leja nga Policia e Kosovës.

“Ju njoftojmë se Këshilli i Prindërve të Kopshtit “Gëzimi Ynë” organizon Protestë/Marsh për të shprehur paknaqësitë e prindërve me mbylljen e kopshteve/çerdheve. Ftojmë të gjithë prindërit të marrin pjesë në këtë marsh/protestë sa më masivisht. Ju njoftojmë se leja për këtë protestë/marsh është marrë nga Policia e Kosovës. Ju lusim që të jeni të qetë dhe të mos anoni partiakisht”, thuhet në njoftim.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Mësuesja në pension e gatshme të japë mësim pa pagesë, fton edhe pensionistët e tjerë

Mësuesja në pension Seniha Gacaferri Vokshi u ka bërë një propozim të gjithë mësimdhënësve...

Lajm shumë i mirë për mësimdhënësit në Shqipëri

Kryeministri, Edi Rama ka dhënë një lajm shumë të mirë mëngjesin e sotëm për...

A do të pezullohet sot greva në arsim deri në janar?

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme...

Sefaj nga Këshilli Grevist: Be po ju bëj, Murati e Nagavci s’ishin bë drejtora as në Mamushë

Ali Sefaj nga Këshilli Grevist i BSPK-së, ka kritikuar Ministrin e Financave, Hekuran Murati,...