E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Dikujt “i dhezi” më 2021, një person në Britani fitoi rreth 40 milionë funte në lotari

Një blerës i një bilete të lotarisë në Britaninë e Madhe fitoi 39 milionë e 774 mijë funte të premten në lotari.


Andy Carter, këshilltar në Lotarinë Kombëtare, tha: “Çfarë fillimi mahnitës në vitin 2021 për lojtarët e lotarisë EuroMillions.”

- Advertisement -

Numrat fitues ishin 16, 28, 32, 44 dhe 48. Përpos fituesit të rreth 40 milionë funteve, janë edhe dhjetë persona të tjerë që fituan secili nga 1 milion funte me rastin e tërheqjes së fituesve për Vitin e Ri, shkruan BBC.

Këshilltari Carter tha se personat që kanë fituar duhet t’i kontrollojnë numrat e tyre dhe ta kontaktojnë Lotarinë Kombëtare për t’i tërhequr paratë.

Në vitin 2019, një person fitoi 170 milionë funte në lotarinë EuroMillions, duke u bërë fituesi më i madh i lotarisë në historinë e këtij shteti.

- Advertisement -

Vitin e kaluar, një person tjetër i fitoi 57 milionë funte. Bileta fituese ishte blerë në South Ayrshire.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

​12 vjeçari përjashtohet nga shkolla pasi preu flokët në stilin e brazilianit Ronaldo

Një 12-vjeçar u përjashtua nga shkolla kur vendosi të nderojë legjendën e futbollit brazilian...

Test: Zgjidhni një kartë dhe zbuloni se çfarë ju pret në 2023

Karta 1 Ju dëshironi shumë gjëra dhe luftoni për to. Ju keni pasur ulje-ngritjet tuaja,...

93 për qind e njerëzve nuk arrijnë të gjejnë germën që dallohet: A do ta gjeni ju?

Në këtë ilustrim fshihet një ndërhyrës – sa kohë ju duhet që ta dalloni? Enigmat...

Vdes nxënësja më e moshuar në botë, historia e saj frymëzoi film

Një grua 99-vjeçare, që besohet të jetë nxënësja më e vjetër në botë e...