E shtunë, 1 Tetor, 2022

Deputeti i PDK-së: Një pjesë e jona i çojmë fëmijët në shkolla private

- Advertisement -

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajdar Beqa, ka thënë se një pjesë e atyre që po fajësojnë të tjerët për grevën, i dërgojnë fëmijët e tyre në shkolla private.

Sipas Beqës, kjo është e pasinqertë nga ana e tyre.

- Advertisement -

“Pozita bën thirrje të reflektojnë grevistët, opozita bën thirrje të reflekton qeveria, nxënësit rrijnë në shtëpi, një pjesë ndoshta i çojmë fëmijët në shkolla private dhe kjo më të vërtetë është shumë e pasinqertë prej atyre që e kanë përgjegjësinë t’i fajësojnë të tjerët” – ka thënë Beqa.

 

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Mësuesja në pension e gatshme të japë mësim pa pagesë, fton edhe pensionistët e tjerë

Mësuesja në pension Seniha Gacaferri Vokshi u ka bërë një propozim të gjithë mësimdhënësve...

Lajm shumë i mirë për mësimdhënësit në Shqipëri

Kryeministri, Edi Rama ka dhënë një lajm shumë të mirë mëngjesin e sotëm për...

A do të pezullohet sot greva në arsim deri në janar?

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme...

Sefaj nga Këshilli Grevist: Be po ju bëj, Murati e Nagavci s’ishin bë drejtora as në Mamushë

Ali Sefaj nga Këshilli Grevist i BSPK-së, ka kritikuar Ministrin e Financave, Hekuran Murati,...