E diel, 5 Shkurt, 2023

Dalin rezultatet e provimit të Matematikës, ngelin 1729 maturantë

- Advertisement -

Këtë të dielë janë publikuar rezultatet e provimit të Matematikës.

Bëhet me dije se nga 29 829 maturantë në total që kanë kryer provimin kanë ngelur 1729 prej tyre, ndërsa notën maksimale 10 e kanë marrë 234 maturantë.

- Advertisement -

Në njoftim thuhet ndër të tjera thuhet se kalueshmëria për këtë provim është 94.20% ndërsa nota mesatareështë 6.88%.

“Në provimin e matematikës, të cilin e kryen në total 29829 maturantë. 1729 maturantë kanë marrë notën 4.00, duke ngelur, ndërsa 234 maturantë kanë arritur të marrin notën 10.00, duke rezultuar ekselentë.

Kalueshmëria për këtë provim është 94.20% ndërsa nota mesatare është 6.88.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ankohen studentët për kushtet në konvikte: Ka mungesë të ujit e internetit, banjot e papastërta

Mungesa e ujit të nxehtë, papastërtia në banja, mungesa e internetit të rregullt, janë...

E FUNDIT: “Do ta dërgojmë në Kushtetuese Ligjin e Pagave, nëse nuk plotësohen kërkesat për rritje të koeficientit”

Qeveria e Kosovës në fillim të kësaj jave bëri publik koeficientin në vlerë të...

22 libra që duhet të lexoni patjetër në jetë

1.“Për kë bien këmbanat” – Ernest Hemingueji Një nga veprat më të mira Heminguejit, “Për...

Këshilla për të tërhequr dhe mbajtur vëmendjen e nxënësve gjatë orës mësimore

Nga Zihnie Kaçaniku Gurmani Këshilla për të tërhequr dhe mbajtur vëmendjen e nxënësve gjatë orës...