E diel, 29 Janar, 2023

Dalin rezultatet e provimit të lëndës me zgjedhje: 1 mijë 144 ngelësa dhe 128 me notën 10

- Advertisement -

Disa ditë pasi maturantët kryen edhe provimin e fundit, atë të lëndës me zgjedhje, kanë dalë edhe rezultatet.

Nga 29775 maturantë që i testuan, 1144 maturantë kanë marrë notën 4.00, duke ngelur, ndërsa 128 maturantë kanë arritur të marrin notën 10.00.

- Advertisement -

Kalueshmëria për provimet me zgjedhje është 96.16% ndërsa nota mesatare është 7.52.

Për rezultatet: KLIKO KETU

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Jasharaj për (mos) publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria të mos bëjë veprime që acarojnë situatën

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...

Vdes profesori universitar kosovar, në një aksident komunikacioni në Bullgari

Një aksident me fatalitet ka ndodhur dje në Bullgari. Si pasojë e këtij aksidenti ka...

Rrahman Jasharaj: Misteri i pagave, e papranueshme koeficienti nën 120 euro

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për Paga – koeficienti mbahet sekret

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...