E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Ç’mrekulli: 2-vjeçarja shpëton mrekullisht, por shikoni si u rrëzua nga kati i 12-të

- Advertisement -

Një vajzë 2-vjeçare nga Vietnami i mbijetoi një rënie nga kati i 12-të këtë fundjavë, falë një njeriu guximtar, i cili e priti atë në krah mrekullisht në çatinë e një lokali.


Kjo skenë dramatike ndodhi në Hanoi, ku fqinjët, nën britma tmerri, panë gjithçcka ndodhi teksa fëmija kaloi kangjellat e ballkonit.

- Advertisement -

Ndërsa gruaja filmonte fëmijën dhe panikohej për ndihmë, Gujen Gok Man, një person dërgesash që shpërndante pako nëpër qytet, ngriti sytë lart.

Pa hezitim, u pozicionua në vendin e duhur në kohën e duhur, duke arritur të kapte fëmijën që po binte drejt tokës.

 

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Video prekëse që tregon se mësuesi nuk duhet harruar dhe respektuar gjithmonë

Një pilot në linjat turke zbulon se një nga mësuesit që ai kishte kaluar...

Shkalla e ulët e inteligjencës “shpëton” 25-vjeçarin nga dëbimi në Kosovë

Ai ka një shkallë të inteligjencës prej vetëm 70 IQ dhe konsiderohet si personalitet...

Gjuha shqipe e varfër, a do të flasim në të ardhmen veç me emoji?

Emojit janë këtu dhe janë këtu për të qëndruar, duke u zhvilluar e përmirësuar...

Universiteti shtetëror i Floridas shkruan për ekonomisten nga Prishtina

Universiteti Shtetëror i Floridas (FSU) ka shkruar sot për këngëtaren Adelina Emini, e cila...