E mërkurë, 28 Korrik, 2021

RECETA E MAMIT

Tre ushqimet që duhen shmangur për lëkurë të pastër

Aknet mund të ulin plotësisht besimin tuaj dhe t’ju ndalojnë të jetoni jetën tuaj në maksimum. Ndonjëherë pa marrë parasysh se çfarë kujdesi për lëkurën...

5 strategji që ju ndihmojnë të gjeni kohë për të tjerët

Këtu janë idetë për organizimin e kohës për t’iu kushtuar të dashurve! Të gjesh kohë për të tjerët do të thotë të kujdesesh për ta,...

Ja përse duhet të gatuash së bashku me fëmijët

A e dinit se, fëmijët janë shoqëruesit më të mirë, që mund të keni në kuzhinë? Përveç se kthimit të kuzhinës përmbys dhe zhurmës,...

Ëmbëlsira e ftohtë me kos dhe fruta – Receta e ditës

Ëmbëlsirat janë gjithmonë një pikë kyçe e drekave festive në familje. Ato, përveç shijes, i japin një tjetër bukuri ditës por edhe tryezës. Kjo recetë...

Darka e thjeshtë – Pite meksikane me pulë dhe speca

Shija që i ka munguar kuzhinës tuaj. Nganjëherë po që është problem të gjesh gatimin e duhur për darkë, shkruan lajmi.net. Është edhe më e vështirë...

Torta Tiramisu – Plot ëmbëlsi dhe shije

Në këtë artikull ua lehtësojmë pak punën me këtë ëmbëlsirë me një mënyrë të re përgatitje. Tramisunë tradicionale me siguri që të gjithë e njihni...

Pulë me domate dhe makarona

Recetat me pulë janë të shumëllojshme e megjithatë amvisat janë gjithmonë në kërkim të shijeve të reja. Për këtë arsye, Living ju sugjeron recetën e...

Krem supa me miell misri

Receta e përgatitjes së supës me miell misri krejt lehtë në shtëpi. Supa krem me miell misri është gatuar për breza me rradhë nga amvisat...

Dreka më e shijshme e së dielës, qofte me peshk dhe perime

Mund të jetë kjo një nga të dielat kur nuk keni asnjë ide për drekën, ndoshta edhe sepse fëmijët kanë preferenca të ndryshme. Po...

Receta e ditës – Pastiço me mish të grirë

Provoni të përgatisni recetën e pastiços me mish të grirë dhe krem qumështi Nëse doni të provoni diçka speciale e që t’ju mrekullojë tërësisht me...

Tortë e mrekullueshme për vetëm 15 minuta

Për të gatuar këtë tortë nuk keni nevojë të shpenzoni shumë para, sepse për të nuk ka nevojë as për vezë as për qumësht,...

Ëmbëlsira speciale për festa

Në kuadër të medias Kids of Kosova (www.kidsofkosova.net) do të jetë edhe rubrika RECETA E MAMIT. Në videon më poshtë mund të shikoni si bëhet...

Rrjetet sociale

3,485FansLike

Tregimet e fundit