E enjte, 21 Tetor, 2021

SHTATZËNAT

4 shenjat që tregojnë se një grua po vuan nga depresioni

Pasi e mban një bebe në bark për 9 muaj, vjen momenti i shumëpritur, të njihesh me krijesën që ke sjellë në jetë. Mirëpo, ka...

Shtatzënia: Duhet t’i thoni kafes po ose jo

Pyetja nëse dhe në çfarë mase marrja e kafeinës gjatë shtatzënisë përbën një kërcënim për shëndetin e fetusit është e diskutueshme dhe hulumtimet janë...

4 gjëra që një baba nuk duhet t’i thotë një nëne të re

Ardhja e një fëmije është padyshim një përvojë e paparë për të dy prindërit, veçanërisht nëse është fëmija i tyre i parë. Një baba, megjithatë,...

Studimi nuk lë shkak për dyshime: “Gratë që lindin pas kësaj moshe jetojnë më gjatë”

Gratë që lindin normalisht pas moshës 33 vjeç, kanë tendencë të kenë një jetëgjatësi më të gjatë sesa ato që nuk mund të lindin...

Gruaja me barkun më të vogël, akuzohet se ka mashtruar për shtatzëninë

Një nënë e re u bë virale në TikTok pasi ndau disa foto gjatë pritjes së ëmbël, gjë që ngriti dyshime te përdoruesit e...

Në këtë formë ju mund t’a mbështesni partneren tuaj në tremujorin e fundit të shtatzënisë

Deri më tani është diskutuar shumë rreth shtatzënisë dhe shëndetit të gruas dhe të foshnjes. Mirëpo, këtë herë do të kuptoni më shumë në lidhje...

A duhet që një grua shtatzënë të shkojë tek dentisti? Stomatologia tregon përgjigjen

E ftuar në emisionin “Shije shtëpie” në Tv Klan, ka qenë stomatologia Arisa Bidaj e cila foli për gratë shtatzëna, nëse duhet të shkojnë...

Moderatorja shqiptare flet për depresionin pas lindjes

Jona Spahiu është një nga moderatoret më karizmatike e më të dashura të televizioneve shqiptare, e cila po ashtu është edhe një blogere shumë...

Njihuni me shtatë ushqime duhet t’i shmangni gjatë shtatzënisë

Mamia e shumënjohur nga Kosova, Razije Musa, në rrjetin social “Facebook” ka ndarë me nënat e reja këshilla se cilat ushqime duhet shmangur gjatë...

Genta Ismajli po bëhet nënë, publikohen pamje nga “baby shower” që këngëtarja ka organizuar

Genta Ismajli dhe Usta shumë shpejt do të bëhen prindër për herë të parë. Ndonëse vetë artistja nuk ka bërë të ditur gjininë, por është...

Shtatzënë me fëmijën e 12-të, 36-vjeçarja “pa frena”: Dua të kem 17 fëmijë

Veronica Merritt e njohur për 95 mijë ndjekësit e saj në aplikacionin Tik Tok, është shtatzënë për herë të 12-të. 36-vjeçarja e njoftoi lajmin nëpërmjet...

Thyen premtimin që kishte bërë, këngëtarja sërish shtatzënë

Blerina Braka këtë të martë ishte në programin ‘Abc e Pasdites’ me moderatorin Ermal Peçi teksa ndau për herë të parë në ekran lajmin...

Rrjetet sociale

3,485FansLike

Tregimet e fundit