E premte, 22 Tetor, 2021

NËNAT

Sa qënka rritur! Loredana na shkriu zemrat me këtë foto të Hanës

Loredana është njëra ndër personazhet më të komentuara dhe të dashura të publikut shqiptar. Ndërkaq Loredana ka pasur një lidhje dashurie me reperin e njohur...

4 shenjat që tregojnë se një grua po vuan nga depresioni

Pasi e mban një bebe në bark për 9 muaj, vjen momenti i shumëpritur, të njihesh me krijesën që ke sjellë në jetë. Mirëpo, ka...

Vjosa Berisha flet për betejën me kancerin: Jam ende në terapi dhe pastaj do të shohim efektin

Regjisorja Vjosa Berisha muaj më parë foli për luftën e saj me sëmundjen e kancerit. Nëpër intervista ajo tregoi se po mundohet që ta fitojë...

Shtatzënia: Duhet t’i thoni kafes po ose jo

Pyetja nëse dhe në çfarë mase marrja e kafeinës gjatë shtatzënisë përbën një kërcënim për shëndetin e fetusit është e diskutueshme dhe hulumtimet janë...

Skocia heq fjalën nënë, ja me çfarë e zëvendëson

“Nënë”, fjalë e ëmbël dhe më e dashur në botë, në Skoci, nga sot e tutje, do të lexohet më pak, të paktën në...

4 gjëra që një baba nuk duhet t’i thotë një nëne të re

Ardhja e një fëmije është padyshim një përvojë e paparë për të dy prindërit, veçanërisht nëse është fëmija i tyre i parë. Një baba, megjithatë,...

Studimi nuk lë shkak për dyshime: “Gratë që lindin pas kësaj moshe jetojnë më gjatë”

Gratë që lindin normalisht pas moshës 33 vjeç, kanë tendencë të kenë një jetëgjatësi më të gjatë sesa ato që nuk mund të lindin...

Nëna shqiptare proteston para gjykatës italiane, kjo është arsyeja

Një nënë shqiptare e cila kërkon drejtësi për djalin e saj të vdekur, ka protestuar para një gjykate italiane me foton e djalit të...

Aktorja shqiptre i kthehet keq ndjekëses që e kritikoi se puthi të birin në buzë

Puthja e fëmijës në buzë ka shkaktuar gjithmonë debat nëse është normale ky veprim. Së fundmi, në një situatë të tillë është përfshirë dhe...

Gruaja me barkun më të vogël, akuzohet se ka mashtruar për shtatzëninë

Një nënë e re u bë virale në TikTok pasi ndau disa foto gjatë pritjes së ëmbël, gjë që ngriti dyshime te përdoruesit e...

“Erdhe papritur por më ke ndriçuar jetën o Diell”

Në familjen e moderatores shumë të dashur nga publiku, Arbana Osmani, sot është festë. Djali i saj i vogël, Diell ka ditëlindjen dhe nuk kishte...

1 në 5 nëna raportojnë se askush nuk i pyet nëse janë mirë

“Si fle fëmija juaj”, “Kur lindni”, “A është ky fëmija juaj i parë?”, “Çfarë po bën fëmija juaj” dhe pyetje të tjera të tilla...

Rrjetet sociale

3,485FansLike

Tregimet e fundit