E shtunë, 28 Nëntor, 2020

NËNAT

Nëse je një nënë që turpërohesh kur shtëpia është rrëmujë, kjo është shkruar për ty!

Cilës nënë nuk i ka ardhur në majë të hundës nga mijëra punë shtëpie të përditshme që duket se nuk përfundojnë kurrë? E pra, pavarësisht...

Nëna nga Shqipëria tregon historinë e dhimbshme të vajës së saj…

Një nënë e quajtur Suzana Beshiri ka ardhur të rrëfejë historinë e saj të dhimbshme në emisionin “Historia ime” në Tv Klan. Ajo ka treguar...

Emocione të forta! Ia rrëmbyen djalin pas vrasjes, nëna e takon për herë të parë pas 45 vitesh

Fatmiri, një djalë i birësuar është thirrur nga bashkëshortja ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare, për...

Edhe nanë edhe babë: Rrëfimi i një nëne vetushqyese

Vajza, të cilën Leonora* e kishte rritur e vetme në një shtëpi dydhomëshe me qira tashmë ka përfunduar shkollën e mesme dhe po pret...

Rrëfimi i një nëne: Ju lutem mos i mallkoni fëmijët tuaj kur jeni të zemëruara

Një ditë, isha duke pastruar shtëpinë. Papritmas erdhi biri im dhe e rrëzoi një vazo prej qelqi. E theu atë. U hidhërova me të, sepse...

Për nënat që punojnë: Nuk duhet të ndiheni fajtore

Ëndërra e çdo gruaje është sjellja në jetë e fëmijës së saj, në atë moment nuk lind vetëm një fëmijë, lind edhe nëna e...

Ngërçet gjatë shtatzënisë, ndiqni këta hapa për të lehtësuar dhimbjen ose shqetësimin e radhës

Gjatë tremujorit të parë, ngërçet shpesh vijnë nga ndryshimet normale që ndodhin gjatë zhvillimit të foshnjës tuaj. Dhimbjet në përgjithësi mund të përshkruhen si tërheqje...

Gjërat që çdo nënë do jua ​​fshehë gjatë gjithë jetës

Mëmësia përfaqëson një ndryshim të madh në jetën e një gruaje. Njeriu bëhet përgjegjës për jetën e një qenie tjetër njerëzore me të cilën...

Faza e shërimit pas lindjes së fëmijës, ja çfarë duhet të dijë çdo nënë e re me të porsalindurin

Gjashtë javët e para – pas lindjes së fëmijës tuaj, konsiderohen si periudha juaj e “rimëkëmbjes”, ose tetë javë nëse keni bërë një operacion...

Roli i vitaminës D gjatë shtatzënisë dhe gjidhënies, në kohë të pandemisë me Covid-19

Vitamina D është një shtesë e domosdoshme për gratë shtatzëna pasi ndihmon për të ndihmuar metabolizmin e kalciumit dhe fosforit, të cilat janë të...

Çfarë është fobia nga shtatzënia dhe lindja?

Frika për të pasur një fëmijë mund të lindë për arsye ekonomike, si shpenzimet për ushqyerjen, kopshti, veshja, arsimimi, etj. Është dhe një tjetër...

Top 5 ushqimet që duhet patjetër konsumuar përgjatë shtatzënisë suaj

Më poshtë, mund të gjeni disa prej ushqimeve që mund të konsumoni përgjatë shtatzënisë. Zakonisht, kur planifikoni një dietë të shëndetëshme, në listën tuaj duhet...

Rrjetet sociale

2,612FansLike

Tregimet e fundit

28 Nëntori me Ejza Hoxha në Kids of Kosova – prezantim dhe poezi / VIDEO

Sot të gjithë shqiptarët festojnë Ditën e Flamurit, 28 Nëntorin. Media Online "Kids of Kosova" (www.kidsofkosova.net) në këtë ditë të rëndësishme fillon me emisioin "Shqip...

Mënyra si ju e mbani filxhanin, tregon shumë për personin që ju jeni

Mënyra si ju e mbani filxhanin, thotë më shumë nga sa ju e imagjinoni për personalitetin tuaj! Ju si e mbani filxhanin? Disa detaje...

Çfarë duhet të hajë një grua për mëngjes

Justifikimet më të përhapura përse njerëzit heqin dorë nga mëngjesi janë: nuk kanë uri nuk ua përballon stomaku nuk kanë kohë. Kjo e fundit, sipas ekspertëve, është arsyeja...

Studimi i ri: A janë efektive maskat kundër Covid-19?

Maskat e fytyrës cilësohen gjerësisht nga ekspertët e sëmundjeve infektive si një shtresë kryesore e mbrojtjes kundër përhapjes së SARS-CoV-2, virusi që shkakton Covid-19....

4 simptoma të kancerit të gjirit që mund të ngatërrohen me sëmundje të tjera

Këro 4 simptoma të kancerit të gjirit që mund të ngatërrohen me sëmundje të tjera, ja pse s’duhet t’i injoroni. Statistikisht, kanceri i gjirit prek...