E enjte, 22 Prill, 2021

KIDS INTERVIEW

Drin Bejta, 13-vjeçari nga Ferizaj – një këngëtar me karrierë të ndritshme / VIDEO

Drin Bejta është një këngëtar tejet i talentuar. Këtë e ka dëshmuar edhe me marrjen e disa çmimeve në festivale. Kids of Kosova (www.kidsofkosova.net) ka...

Emisioni “ShqipArt”, i ftuar Mustafa Muci – koreografi i njohur nga Patosi / VIDEO

Sonte në emisionin “ShqipArt” në Kids of Kosova është i ftuar një mysafir i cili vërtetë ka për çfarë të tregon. Përballë prezantueses të Kids...

Intervistë me Festina Kurteshi, studenten nga Gjilani që u vlerësua nga Presidentja e Komisionit Evropian / VIDEO

Një ekip i posaçëm i formuar nga Komisioni Evropian ka përzgjedhur pyetjet më të mira nga e gjithë bota të cilat plotësojnë disa kritere...

Agnesa Berisha-Gagica flet për shkollën “Triola” në Ferizaj / VIDEO

Shumë prindër për shkak të angazhimeve të mëdha sot fëmijët e tyre i dërgojnë edhe në shkolla private. Duke parë se institucionet shkollore private janë...

Sonte në emisionin “ShqipArt” nga ora 20:00 i ftuar Mustafa Muci

Sonte në emisionin "ShqipArt" me Ejza Hoxha është i ftuar një mysafir i cili vërtetë ka për çfarë të tregon. Përballë prezantueses të Kids of...

“E premtja me Lejlan” e ftuar Alea Iseni, 13-vjeçarja nga Fushë Kosova / VIDEO

Alea Iseni, 13-vjeçarja nga Fushë Kosova është e ftuar sonte në emisionin "E premtja me Lejlan". Alea është një nxënëse e shkëlqyeshme ku flet për...

Armela Shane, 12-vjeçarja nga Tirana – një këngëtare me të ardhme të ndritur / VIDEO

Armela Shane, 12-vjeçarja nga Tirana është këngëtarja e re që do ta prezantojmë sot në Kids of Kosova. Që e vogël ka pasur dëshirë të...

Anduena Ramadani, tregon sukseset që ka arritur më 2020 dhe planet për 2021 / VIDEO

Në çdo festival ndërkombëtarë të muzikës për fëmijë që ka marrë pjesë ka rrëmbyer çmime, si në Itali, Rumani, Armeni etj. Me talentin e saj...

Dorita, vajza nga Ferizaj na njeh me macën e saj dhe dashurinë për kafshët / VIDEO

Sonte me Daorsën është e ftuar një vajzë tejet e veçantë. Dorita nga Ferizaj do të na njoh më shumë rreth kafshëve dhe maces së...

Emisioni “ShqipArt”, i ftuar Redi Toska – violinist nga Fieri / VIDEO

Sonte nga ora 20:00 i ftuar në emisionin "ShqipArt" me Ejza Hoxha në Kids of Kosova është i ftuar Redi Toska, një violinist i...

“E premtja me Lejlan” e ftuar Aulona Imeri që jeton në Amerikë/ VIDEO

Çdo të premte preznatuesja jonë Lejla Miftari prezanton fëmijë të dashur. Këtë javë Lejla ka intervistuar një vajzë që jeton në Amerikë, më konkretisht në...

Hapet shkolla e parë për mësimin e lahutës – flet themeluesi Sokol Plakolli / VIDEO

Në Prishtinë është hapur shkolla e parë që do t’ju mësojë gjithë të interesuarve instrumentin e lahutës. Për të mbajtur gjallë këtë traditë shekullore është...

Rrjetet sociale

3,269FansLike

Tregimet e fundit