E shtunë, 18 Shtator, 2021

KIDS INTERVIEW

Flutura Mazreku nga Rahoveci që punon në Qeverinë e Kanadasë: Vajzat dhe gratë në Kosovë të luftojnë për ëndrrat e tyre, të mbështetin njëra-tjetrën

Është një nga vajzat shembull se si arrihet suksesi jashtë vendlindjes. Në vitin 2006 u zhvendos për të jetuar në Kanada ku u shkollua...

INTERVISTË| Flutura Mazreku, vajza nga Kosova që punon në Qeverinë e Kanadasë: Jam e gatshme të kontriboj në zhvillimin e shtetit tim

Është një nga vajzat shembull se si arrihet suksesi jashtë vendlindjes. Në vitin 2006 u zhvendos për të jetuar në Kanada ku u shkollua...

Dr. Fatime Berisha-Imeri për Kids of Kosova: Jeta në Zvicër, sfida për të ndërtuar karrierë dhe plotësimi i ëndrrës për t’u bërë pilote

Jo pak shqiptarë që jetojnë në shtete të ndryshme të botës kanë krijuar karrierë të suksesshme në vendet ku jetojnë. Një prej tyre është edhe...

Intervistë me logopeden, Ertiola Lugji: Shkaqet e vonesës së të folurit tek fëmijët – disa këshilla për prindërit

Jo pak prindër shqetësohen kur fëmijët e tyre vonojonë të flasin, çka ju drejtohen logopedëve. Media për fëmijë “Kids of Kosova” (www.kidsofkosova.net) për këtë problematikë...

Adaptimi i fëmijëve në çerdhe – flet psikologia Ariana Isufi

Këtë javë për Kids of Kosova, psikologia Ariana Isufi flet për temën: Adaptimi i fëmijëve në kopshte. Psikologia Isufi përmes videos më poshtë tregon se...

Rilind Morina, piktori nga Suhareka – sa bukur e ka realizuar betejën e UÇK-së dhe flamurin Kuq e Zi

Rilind Morina është një piktor tejet i talentuar nga komuna e Suharekës. Fokusi i tij është realizimi i pikturave kombëtare. Së fundmi Rilindi ka mahnitur...

Stresi tek adoleshentët – flet psikologia Ariana Isufi

Këtë javë për Kids of Kosova, psikologia Ariana Isufi flet për temën: Stresi te adoleshentët. Psikologia Isufi përmes videos më poshtë tregon se çka është...

Sara Elshani nga Suhareka – vajza e artë e skenës muzikore

Media "Kids of Kosova" sot do të prezantojë një vajzë tejet të talentuar. Ajo vije nga komuna e Suharekës dhe është vërtetë një vajzë e...

Roli i përforcimit dhe ndëshkimit tek fëmijët – flet psikologia Ariana Isufi

Këtë javë për Kids of Kosova, psikologia Ariana Isufi flet për temën: Roli i përforcimit dhe ndëshkimit tek fëmijët. Psikologia tregon se si prindërit dhe...

Anja Rexhepi, vajza nga Prishtina – një pianiste me të ardhme të ndritur

Media për fëmijë dhe nëna “Kids of Kosova”, nga sot do të prezantojë një tjetër nxënëse të dalluar të shkollës fillore “Dardania” në Prishtinë. Sot...

Afërdita Visoka – vajza nga Prishtina sigurt drejt rrugës për t’u bërë një balerinë e suksesshme

Media për fëmijë dhe nëna "Kids of Kosova", nga sot ka nisur të prezantojë nxënës të shkollës fillore "Dardania" në Prishtinë. Në bashkëpunim me mësuesen...

Fëmijët me intelegjencë superiore – flet psikologia Ariana Isufi

Këtë javë për Kids of Kosova, psikologia Ariana Isufi flet për fëmijët me intelegjencë superiore. Për më tepër ndiqeni videon:  

Rrjetet sociale

3,485FansLike

Tregimet e fundit