E enjte, 27 Janar, 2022

KIDS INTERVIEW

INTERVISTË: Flet Uljad Berdica, që fitoi bursën Rohodes për në Universitetin e Oxfordit: Dua ta ndihmojë Shqipërinë të bëhet një vend më meritokratik

Është një inxhinier elektrik dhe roboticist, studion në New York University (NYU). Synon titullin e doktorit të shkencave duke ndihmuar në përparimin e njohurive...

Flet Remzije Makolli Ahmeti, shkrimtare e librave të personalizuar për fëmijë: Librat shkollor janë shumë të ngarkuar

Remzije Makolli Ahmeti, është një shkrimtare e njohur ku shkruan libra të personalizuar për fëmijë. Ajo në një intervistë për Kids of Kosova dhe Albanian...

Flet Myvedete Gavazaj, drejtoresha e shkollës “Ymer Prizreni”: Mësimdhënësve që mungojnë ju ndalet paga për të ruajtuar disiplinën në punë

Ditët e fundit shumica e mediave në Kosovë raportuan se si drejtoresha e një shkolle në Prizren ju ndalë pagat mësimdhënësve që kanë mungesa...

Kush është shqiptarja që po korr sukses në botë duke i kënduar vendlindjes

Mimoza është një tjetër emër shqiptar që premton të ndjekë hapat e artisteve të tjera si Dua Lipa, Rita Ora, Ava Maz dhe Bebe...

Rilind Morina, piktori nga Suhareka – sa bukur e ka realizuar një pikturë për Ditën e Flamurit

Rilind Morina është një piktor tejet i talentuar nga komuna e Suharekës. Fokusi i tij është realizimi i pikturave kombëtare. Së fundmi Rilindi ka mahnitur...

INTERVISTË| Psikologia Mirjeta Pestisha: Përdorimi i videolojërave para moshës 7 vjeçare  ndikon negativisht në zhvillimin e trurit

Përdorimi i tepërt i telefonit nga fëmijët është një problematikë që shqetëson jashtëzakonisht shumë prindërit ditët e sotme. Psikologia Mirjeta Pestisha në një intervistë dhënë...

“E premtja me Lejlan”, të ftuara Suela, Arisa dhe Stina

Këtë javë në emisionin “E premtja me Lejlan” janë të ftuara 3 vajza që tregojnë vizatimet e tyre që kanë bërë. Ndiqeni më poshtë bisedën...

Eglantina Osmanollaj, modelja nga Prizreni: Modelingu ëndrra ime e fëmijërisë që u bë realitet – prindërit të përkrahin fëmijët e tyre

Prej katër vitesh merret në mënyrë profesionale me modeling, ndërsa si e vogël e ka ditur që do jetë një ndër profesionet e saj. Nuk...

Flet Dr. Valbona Stavileci: Prindërit duhet të japin miratimin për vaksinimin e fëmijeve – dhe një mesazh për nënat

Çështja e vaksinimit të fëmijëve me vaksinën anti-COVID është një nga temat që diskutohet jo pak. Dr. Valbona Stavileci, specialiste e Pediatrisë-Nefrologjisë në një intervistë...

Dhurata Thaçi, 7-vjeçarja që jeton në Angli ëndërron të bëhet blogere dhe modele

Media për fëmijë dhe nëna “Kids of Kosova” prezanton fëmijën e dytë në bashkëpunim me “Albanian Future Stars” me seli në Londër. Dhurata Thaçi, 7-vjeçare...

Amla Muçaj, 5-vjeçarja nga Tropoja një këngëtare dhe valltare e jashtëzakonshme

Është vetëm 5-vjeçare, por qysh tani ka marrë vëmendjen e publikut shqiptar. Quhet Amla Muçaj dhe vjen nga Tropoja. Ka talentë të jashtëzakonshëm në vallëzim si...

Ylli Buzhala, 6-vjeçari nga Kosova – një fotomodel i suksesshëm në Londër / VIDEO

Media për fëmijë dhe nëna "Kids of Kosova" nga sonte fillon një bashkëpunim me "Albanian Future Stars" me seli në Londër, me organizatore Juliana...

Rrjetet sociale

3,485FansLike

Tregimet e fundit