E shtunë, 28 Nëntor, 2020

FEMRAT

Çfarë duhet të hajë një grua për mëngjes

Justifikimet më të përhapura përse njerëzit heqin dorë nga mëngjesi janë: nuk kanë uri nuk ua përballon stomaku nuk kanë kohë. Kjo e fundit, sipas ekspertëve, është arsyeja...

Ky truk i vogël në shampon tuaj është ideal për yndyrën e flokëve

Yndyra e flokëve nuk po ju lë të qetë? Ky truk i vogël në shampon tuaj është ideal për këtë problem. Flokët me yndyrë dhe...

Si është ajo si vjehrrë? Valbona Selimllari flet për marrëdhënien me të dashurën e djalit

Valbona Selimllari erdhi shumë ndryshe sot në emisionin “N’fermë”. Veçse u përshtat me ambientin ‘country’ në veshje, Valbonën e pamë edhe të drejtojë zetorin dhe...

Gratë janë kaq të bukura dhe kaq të ndryshme nga njëra-tjetra…

Nga Ambra Hysa Gratë, janë kaq të bukura dhe kaq të ndryshme nga njëra-tjetra. Këtu qëndron edhe esenca e tyre e bukurisë, këtu qëndron eleganca dhe...

5 gjëra të rëndësishme për karrierën që duhet t’i keni parasysh në 2021

Në rast se keni në plan t’i përkushtoheni punës së ëndrrave ose dëshironi të përmirësoni aftësitë tuaja, këto janë 5 gjëra të rëndësishme ku...

Bëhuni një nga ato femrat që e duan punën e tyre

Mbi të gjitha, puna është diçka që ne ia kushtojmë pjesën më të madhe të jetës sonë, prandaj është jashtëzakonisht e rëndësishme që ajo...

Gabimet në grim që ju bëjnë të dukeni më e moshuar

Është make up-i juaj funksional, apo thjesht ju rrit në moshë? Janë disa gabime që ju duhet ti shmangni, në mënyrë që të përfitoni...

Ky është lloji më i rrallë i personit, a jeni i tillë?

Sipas Carl Jung, lloji i personalitetit që ka kombinime unike të tipareve, të cilat përfshijnë, ndër të tjera, mbylljen, ndjeshmërinë dhe drejtësinë, përbën vetëm...

Revista franceze prezanton punime të piktores nga Ferizaj

Piktorja nga Ferizaj është bërë e njohur sidomos me muralet e saj. Në revistën franceze “STREET ART MAGAZINE” me titullin “Les murs du confinement sreet...

Rrëfimi i Fatmires nga Strellci i Deçanit për luftën në Kosovë merr çmimin e parë në Zvicër

Fatmire Sopa-Zenelaj ka fituar vendin e parë në konkursin në nivel zviceran, në kuadër të festivalit të letërsisë “StadtLesen” që mbahet në gjithë hapësirën...

Trendet e çantave për stinën e dimrit

Ndërsa vjeshta po mbaron, është pothuajse koha për të shkëmbyer rrobat e shkurtra dhe atletet tona me bluza me mëngë dhe çizmeve të gjata. Por,...

Kjo është veshja që do ta shikoni gjithandej gjatë dimrit 2020

Nëse ju pëlqen të vishni triko gjatë dimrit, atëherë ky shkrim është fiks për ju. Cila është veshja që do të dominojë kohën e...

Rrjetet sociale

2,612FansLike

Tregimet e fundit

28 Nëntori me Ejza Hoxha në Kids of Kosova – prezantim dhe poezi / VIDEO

Sot të gjithë shqiptarët festojnë Ditën e Flamurit, 28 Nëntorin. Media Online "Kids of Kosova" (www.kidsofkosova.net) në këtë ditë të rëndësishme fillon me emisioin "Shqip...

Mënyra si ju e mbani filxhanin, tregon shumë për personin që ju jeni

Mënyra si ju e mbani filxhanin, thotë më shumë nga sa ju e imagjinoni për personalitetin tuaj! Ju si e mbani filxhanin? Disa detaje...

Çfarë duhet të hajë një grua për mëngjes

Justifikimet më të përhapura përse njerëzit heqin dorë nga mëngjesi janë: nuk kanë uri nuk ua përballon stomaku nuk kanë kohë. Kjo e fundit, sipas ekspertëve, është arsyeja...

Studimi i ri: A janë efektive maskat kundër Covid-19?

Maskat e fytyrës cilësohen gjerësisht nga ekspertët e sëmundjeve infektive si një shtresë kryesore e mbrojtjes kundër përhapjes së SARS-CoV-2, virusi që shkakton Covid-19....

4 simptoma të kancerit të gjirit që mund të ngatërrohen me sëmundje të tjera

Këro 4 simptoma të kancerit të gjirit që mund të ngatërrohen me sëmundje të tjera, ja pse s’duhet t’i injoroni. Statistikisht, kanceri i gjirit prek...