E mërkurë, 28 Korrik, 2021

FEMRAT

Në Krushë të Madhe, sot varroset 18-vjeçarja që humbi jetë në aksidentin e autobusit në Kroaci

Vajza 18-vjeçare, Anjeza Bellanica, e cila humbi jetën në aksidentin tragjik të autobusit në Kroaci, do të varroset sot në Krushë të Madhe. Në njoftimin...

Mes tyre nënë e bijë, identifikohen 7 nga 10 viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci

Gjakova është ndër komunat më të prekura nga tragjedia që ndodhi në Kroaci, ku humbën jetën 10 udhëtar pasi autobusi i tyre doli nga...

I propozoi të dashurës martesë para mijëra njerëzve, ajo bën veprimin që askush nuk e priste

Një propozim në një ndeshje bejsbolli javën e kaluar në Massachusetts nuk shkoi siç priste i riu, dhe video u bë virale në mediat...

Synimi për karrierë shtyn moshën e lindjes tek gratë shqiptare, çfarë tregojnë tjetër të dhënat e Instat

Karriera dhe arritjet individuale po shtyjnë moshën e mëmësisë tek gratë. Ky fenomen është përhapur në Shqipëri, Europë dhe në botë. Sipas të dhënave nga...

5 këshilla të dobishme për një lëkurë të bukur dhe rinore

Nuk është asnjëherë shumë herët për të menduar se si të ruani freskinë e rinisë. Ka shumë faktorë që ndikojnë në plakjen e lëkurës,...

Hulumtim i pabesueshëm: Shikoni se çfarë duhet të bëjnë gratë për të jetuar mbi 90 vjeç!

Ato gra që lindin për herë të parë në moshë të avancuar si zgjedhje e tyre dhe jo për shkak të vështirësive ka më...

The Ekonomist: Prindërit e vajzave, kanë më shumë të ngjarë të divorcohen sesa ata që kanë djem!

Një studim i bërë së fundmi tregoi se prindërit që kanë vajza, kanë më shumë shanse të përfundojnë në divorc në krahasim me ata...

Ndodh edhe kjo: Femrat ushtarake marshojnë me taka në Ukrainë

Autoritetet ukrainase e kanë gjetur veten para kritikave të ashpra pasi fotografitë zyrtare treguan ushtare femra që kishin të veshur taka, praktikonin për një...

Kjo është kosovarja që punon si shofere e autobusit në Zvicër

Teuta që në moshë të re kishte shprehur dëshirën që të bëhej shofere. Por, vozitja për kategorinë D kishte një domethënie të veçantë, që...

Këto janë 6 arsye pse ju shfaqen puçrra në fytyrë

Shkaktarët e akneve dhe puçrrave janë të shumtë, por këto janë shkaqet sipërfaqësore. Puçrrat ndodhin kur poret e lëkurës bllokohen. Arsyeja pse ata shkaktohen ka...

Përse duhet të përdorni uthull molle për lëkurën e fytyrës?

Trajtimi është nga më të thjeshtët që do të provoni dhe më efikasët. Uthulla e mollës është një produkt organik mjaft i njohur për përdorimet...

8 këshilla të thjeshta, por me vlerë, që flokët tuaj të rriten më shpejt

Flokët rriten rreth një centimetër në muaj, por rritja e tyre mund të stimulohet, megjithëse brenda disa limiteve. Për t’i rritur flokët në mënyrë natyrale...

Rrjetet sociale

3,485FansLike

Tregimet e fundit