E enjte, 22 Prill, 2021

FËMIJËT

Autobusi me fëmijë përplaset me kamionin, të paktën katër persona kanë ndërruar jetë

Të paktën persona kanë humbur jetën dhe nëntë të tjerë janë lënduar, si pasojë e një aksidenti në Kinë. Raportohet se në aksident është përfshirë...

Me një fëmijë në krah dhe nënë e vetme, 24 vjeçarja diplomon në Universitetin e Harvardit

Nuk ka shumë fëmijë një vjeçar që mund të thonë se kanë marrë pjesë në një ceremoni diplomimi. Por, Evelina e vogël, e veshur me...

Bebushët do flenë tani me përrallat e Natalie Portman

Natalie Portman ka qenë gjithmonë më shumë se aktore Holliwoody. Gatuan vazhdimisht dhe ndan recetat e saj me fansat dhe njihet për talentin e saj...

Në shkollë me gjyshërit: Mësimi me turne, ndihma e madhe e të moshuarve për nipat e mbesat

Nisja e vitit të ri shkollor ka nxjerrë në pah rëndësinë, që ka në një familje gyshi dhe gjyshja. Nisja e mësimit në 8 të...

Vajza 12-vjeçare dekoron shtëpinë në vetëm një javë, shikoni rezultatet mahnitëse

Kjo vajzë 12-vjeçare nuk kishte asgjë për të bërë gjatë karantinës kështu që nëna e saj i kërkoi asaj ta ndihmonte në shtëpi. Susie Levache...

Prindër, vëmendje! Mësoni çfarë u ndodh fëmijëve që ju ndihmojnë në punët e shtëpisë

Kur bëhet fjalë për fëmijët, prindërit bëhen më të ndjeshëm dhe gjithmonë përpiqen t’u ofrojnë një jetë komode fëmijëve të tyre. Por edhe fëmijët,...

Suedia kundër vaksinimit të fëmijëve nën moshën 18 vjeç

Qeveria Suedeze nuk do të rekomandojë një vaksinë të koronavirusit për këdo që është nën moshën 18 vjeç. Sipas ekspertëve suedezë të shëndetësisë, fëmijët transmetojnë...

Mrekulli në SHBA: Pas një operacioni 11 orësh mjekët arrijnë të ndajnë binjaket e ngjitura

Mjekët në Universitetin e Miçiganit arritën të ndajnë motrat binjake njëvjeçare të lindura të bashkuara me njëra-tjetrën, vetëm 14 muaj pasi kishin lindur. Sarabeth dhe...

Gardërobë me vlerë 5.000 paund: Njihuni me vogëlushen shqiptare që fitoi vëmendjen e mediave të huaja

Vogëlushja me origjinë shqiptare, Azalea Elezaj, mbushi suplementet e mediave rozë në Britani e më gjerë, për fotot që majaja e saj Suela, publikonte...

7 gjërat e çmuara një fëmijë i prindërve të divorcuar mund të përjetojë

Shumë prej nesh supozojnë se divorci mund të sjellë vetëm kaos dhe dhimbje në jetën e një fëmije. Të kuptuarit dhe pranimi i anës pozitive...

Edukatorja me vajzën 5-vjeçe infektohen me Covid, karantinohen edhe 12 fëmijë të grupit

Një edukatore në një kopsht në Kuçovë dhe fëmija e saj 5-vjeçe që është e regjistruar në po të njëjtin kopsht, janë infektuar me...

13 gjëra tipike që vetëm fëmijët e pasur mund t’i bëjnë

Fëmijët e pasur, si gjithë të tjerët, janë fëmijë në fund të fundit, që do të thotë se të paturit shumë para, jo detyrimisht...

Rrjetet sociale

3,269FansLike

Tregimet e fundit