E enjte, 22 Prill, 2021

FËMIJËT

Gabimet e prindërve të cilat dobësojnë sistemin e imunitetit te fëmijët

Ekzistojnë mjaft dëshmi që fëmijët të cilët shpesh janë sëmurë në fëmijëri, posaçërisht në se kanë pasur temperatura të larta gjatë atyre episodeve, më...

Ekspertët ngrenë alarmin: Ja çfarë u ndodh fëmijëve që rrinë shumë orë para ekranit

Sot jetojmë në epokën e ekranit, në të cilën jemi pothuajse të detyruar të shpenzojmë çdo ditë mes smartphone-ve, kompjuterëve dhe tabletave. Ne gjithashtu i...

Çaste dramatike në Tiranë, shikoni si shpëtohet një fëmijë nga zjarrfikësit

Orë tronditëse dhe plot ankth për banorët e një pallati tek zona e Freskut në Tiranë pasi flakët shpërthyen në një prej apartamenteve. Noa.al raporton...

Kur ke një fëmijë, përpiqu ta duash edhe në papërsosmërinë e tij

Nuk jeni ju që duhet ta gjykoni atë. Është vetëdija e tij që duhet të zgjojë veten. Dhe e bën këtë përmes njohjes, pranimit...

Rrëfimi rrëqethës i të miturës: Nëna s’ma tregon kur kam ditëlindjen, e fsheh se s’mund të më blejë gjë

Në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët” u transmetua historia e një vajze nga Rrësheni. Ajo quhet Jonida dhe jeta e saj ka qenë e mbushur me...

Fëmija ngritet në ajër pasi e hapë derën e bagazhit të veturës

Një video është bërë virale me protagonist një fëmijë të vogël. Ai hapë derën e pasme të veturës, konkretisht të bagazhit e cila e ngritë...

Po vjen Rambo i ri: Shikoni këtë djalë të vogël çfarë rrotullime bën

Një video që është shpërndarë në rrjetet sociale ka lën të gjithë pa mend. Një vogëlush pa ndalë ka bërë rrotullime (sallta) duke treguar se...

Veçantia e të lindurit në muajin Prill; Karakteristikat e bebushave që lindin tani

1. Personat e lindur në prill e kanë shumë të zhvilluar intuitën, janë inteligjentë dhe i njohin mirë limitet e tyre. Është e vështirë...

Fëmijët dhe izolimi!… Si t’i mbështesim në vazhdimësi?

Fëmijët janë në një moshë ku zhvillohen jashtë mureve të shtëpisë në mes të marrëdhënieve sociale, por në këtë kohë u është privuar liria...

Në këtë formë ju mund ta ndihmoni një nënë që sapo ka lindur

Ditët e para të ardhjes në jetë të vogëlushit mund të jenë emocionuese, por edhe stresuese për një nënë. Në shumë raste, familjarët, por edhe...

Gruaja shkon në dyqan me një “Jeep” lodër, video bëhet virale

Bërja e pazarit me ngarkesë të madhe mund të jetë pak e vështirë për këtë grua në SHBA që doli nëpër dyqane me një...

Pse të paturit një vëlla/motër, mund të jetë e mirë për shëndetin

Nëse nuk janë duke ju marrë rrobat, duke kërkuar karikuesen apo duke u ngacmuar me ju për diçka tjetër, vëllezërit dhe motrat mund të...

Rrjetet sociale

3,269FansLike

Tregimet e fundit