E premte, 5 Mars, 2021

FËMIJËT

Çfarë ndodh me lëkurën nëse e lani fytyrën tuaj vetëm një herë në ditë?

Por, si ndikon tek lëkura rutina e bukurisë së Salma Hayek? Aktorja Salma Hayek beson se sekreti i lëkurës së përsosur është që të mos...

Fëmija juaj është i lodhur vazhdimisht? Ky mund të jetë problemi

Gjithçka që duhet të dini për lodhjen e fëmijëve. Fëmijët shumë shpesh ankohen për lodhje, por kjo shpesh mund të jetë për arsye të thjeshta,...

Linea Hasani, 5-vjeçarja nga Klina sa bukur reciton për pavarësinë / VIDEO

Më 17 shkurt, Kosova festoi 13-vjetorin e Pavarësisë. Kësaj feste tash po i gëzohen edhe fëmijët, të cilët po i kushtojnë vjersha festës së Pavarësisë. Linea...

Pasi të shihni videon e kësaj nëne s’do i lini më fëmijët të hanë thonjtë

Dentisti nuk kishte parë asnjëherë më parë një gjë të tillë. Thuhet se duart janë bileta e parë e rregullsisë dhe e pastërtisë së një...

Si të mbrojmë lëkurën gjatë dimrit? Tregojnë dermatologet

Tharja e lëkurës, acarimi dhe skuqja janë ndër problemet e lëkurës gjatë të ftohtit. Mjeket dermatologe në Klinikën “Vivia” pranë Spitalit Amerikan, Irena Savo...

Fëmijët më rebelë të zodiakut – A hyn fëmija juaj në këtë listë?

Problemët e vegjël të zodiakut. Zodiaku na ndihmon të zbulojmë shumë qasje të personalitetit tonë dhe në këtë artikull do të kuptoni se fëmijët rebelë...

Pesë nëna, përfshirë një shqiptare, sjellin buzëqeshje për fëmijët në fatkeqësi

Me sloganin “Fëmijë të lumtur, botë e lumtur”, pesë nëna që vijnë nga Shqipëria, Turqia, Zvicra dhe Bosnjë e Hercegovina po arrijnë fëmijët në...

Për mëngjese të shpejta: Si të vishni shpejt fëmijën dhe të filloni ditën pa stres

Fëmijët e vegjël në gjithë botën janë unikë në atë që mëngjesin e fillojnë ngadalë ose mbase jo aq shpejt. Pothuajse janë të tillë kur...

Gruaja kthehet vetë nga materniteti dhe zbulon që burri është arratisur me nënën e saj

Një nënë e re u kthye nga spital vetëm me foshnjën e saj për të kuptuar se i dashur ishte arratisur me nënën e...

Shtatzënat e prekura me Covid-19, transmetojnë antitrupa kundër virusit tek fëmijët e tyre

Gratë shtatzëna që kanë COVID-19 transmetojnë antitrupa kundër virusit tek fëmijët e tyre, kanë zbuluar studiuesit nga Universiteti i Pensilvanisë. Mbrojtja e të porsalindurve nga...

Cila është koha mesatare që duhet të provoni për një foshnjë bazuar në moshën tuaj?

Nuk ka një formulë të thjeshtë për të mbetur shtatzënë dhe ndërsa disa njerëz e arrijnë herën e parë që provojnë, për të tjerët,...

Klea Rrapi, – urim të veçantë për Ditën e Pavarësisë: Të dua Kosova ime / VIDEO

Kosova po feston 13-vjetorin e Pavarësisë. Këtë ditë të shënuar shënohen shumë aktivitete si në qytete ashtu edhe në shkolla e kopshte, ku bëhen urime...

Rrjetet sociale

3,267FansLike

Tregimet e fundit