E mërkurë, 23 Qershor, 2021

FËMIJËT

Mami Nora dhe babi Roberti u bënë bashkë e shkak për këtë u bë një sukses i Renee-s!

Robert Berisha dhe Nora Istefi prej kohësh jetojnë të ndarë nga njëri-tjetri, por kur vjen puna tek Renee ata bashkohen. Sa herë që flitet për...

Rihapet Disneyland në Paris, por Mickey Mouse nuk do t’ju përqafojë

Parku i njohur për fëmijë “Disneyland Paris” u hap për vizitorët këtë të enjte, pasi ishte i mbyllur për gati 8 muaj. Anëtarët e veshur...

Gjendet gjallë 3-vjeçari që kishte 24 orë i vetëm në gomone në mes të liqenit

Një djalë i vogël 3 vjeç ka mbijetuar për mrekulli në një gomone në mes të liqenit për gati një ditë, pasi prindërit e...

Përse fëmijët kanë nevojë t’i lëpijnë gjërat që u ndodhen pranë dhe si t’ua hiqni atë shprehi?

Jemi të sigurt që dhe ju u thoni çdo ditë “Jo”, “Mos”, “Nxirreni nga goja”… Në përgjithësi, fëmijët e vegjël kanë natyrë kureshtare. Lëpirja e...

Ndihma e baballarëve në rritjen e fëmijëve i ndihmon ata të bëhen të rritur të sigurt dhe pa komplekse

Baballarët e sotëm gjithmonë e më shumë po marrin e po bëhen pjesë e rritjes së fëmijëve njësoj me nënat. Ky hap është shumë emancipues...

Çfarë tregon shenja e horoskopit për karakterin e fëmijës suaj

Raporti prind-fëmijë është një ndër lidhjet më të bukura dhe më të komplikuara që mund të ekzistojnë. Shumë prindër mendojnë se i njohin fëmijët e...

Çfarë nënkuptojnë në të vërtetë këto 8 sjellje të çuditshme të fëmijëve?

Për të rriturit shumë nga gjërat që fëmijët bëjnë, mund të duken të çuditshme dhe të pashpjegueshme. Për shembull, mund të pyesni veten se...

Si pandemia e Covid 19 po ndikon te fëmija juaj dhe disa këshilla për prindërtit

Pandemia e Covid 19 ndikoi shumë në këtë aspekt, sidomos te të vegjlit. Për fëmijët ndryshoi rutina e tyre, që nga shkollat, kopshtet apo...

I habit të gjithë: Fëmija ‘magjistar’, bën veprime fantastike me zare dhe një gotë

Ky fëmijë do të shkojë shumë larg në jetë. Ose të paktën nëse punon në ndonjë kazino apo si magjistar. Fëmija bëri një hile me zare...

2-vjeçari ngjitet shkallëve të drurit, në sekondën e fundit e shpëton e ëma

Babai i një vogëlushi në Kinë kishte përdorur shkallët e drurit për t’u ngjitur në kulmin e shtëpisë, për të parë se nga ku...

Ka një arsye pse është më mirë mos t’i tërhiqni fëmijët nga krahët

Fëmija ka qejf ta ngrini apo ta rrotulloni duke e mbajtur nga duart, mirëpo mjekët rekomandojnë që këto tërheqje nuk duhet t’i bëni kurrë...

Prindër, kujdes! Ja përse një fëmijë nuk duhet të flejë kurrë në divan

Vendi më i rezikshëm për të fjetur një fëmijë është divani, bazuar në një studim të ri. Mbi 9.000 vdekje të foshnjave gjatë gjumit,...

Rrjetet sociale

3,485FansLike

Tregimet e fundit