E diel, 24 Tetor, 2021

FËMIJËT

Ekspertët për Pfizer: Përfitimet e vaksinës te fëmijët 5 deri 11 vjeç

Ekspertët e Administratës së Ushqimit dhe Barnave në Shtetet e Bashkuara thanë të premten se përfitimet nga vaksina Pfizer për fëmijët 5 deri në...

U bë virale në rrjet pasi u bullizua, 8-vjeçarja rishfaqet në emisionin “T’ka mami yll”

Liana është vajza 8-vjeçare që është kthyer tashmë në një personazh shumë të përfolur në media. Mirëpo, pavarësisht situatës të vështirë të cilën ajo u...

Nuk e kemi ditur më parë, aktorja e njohur tregon historinë e bukur pas emrit të vajzës së saj

Më 18 qershor të vitit që lamë pas, çifti Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi u bënë prindër për herë të parë. Çifti i vendosi...

Bëmë baba, të të ngjaj! Anna Gjebrea do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizionin e fëmijëve

Dardha bie nën dardhë thotë populli, ndaj nuk është aspak e rastësishme që Anna Gjebrea do të jetë përfaqësuesja e Shqipërisë në Festivalin Evropian...

Amla Muçaj, 5-vjeçarja nga Tropoja një këngëtare dhe valltare e jashtëzakonshme

Është vetëm 5-vjeçare, por qysh tani ka marrë vëmendjen e publikut shqiptar. Quhet Amla Muçaj dhe vjen nga Tropoja. Ka talentë të jashtëzakonshëm në vallëzim si...

Sa duhet të jetë gjatësia mesatare e fëmijëve dhe cilët faktorë ndikojnë në rritjen e saj?!

Edhe pse gjatësia në përgjithësi është çështje gjenetike, sipas një studimi amerikan, 19% e fëmijëve nën 5 vjeç ishin të shkurtër për moshën dhe...

Ylli Buzhala, 6-vjeçari nga Kosova – një fotomodel i suksesshëm në Londër / VIDEO

Media për fëmijë dhe nëna "Kids of Kosova" nga sonte fillon një bashkëpunim me "Albanian Future Stars" me seli në Londër, me organizatore Juliana...

Qumështi i gjirit mund të përmirësojë shëndetin e zemrës tek foshnjet e lindura parakohe

Foshnjet e lindura parakohe mund të përballen me disa sfida shëndetësore, duke përfshirë këtu vonesa në zhvillim, probleme me mushkëritë, zemrën dhe aftësitë intelektuale. Mirëpo,...

E rrallë: Njihuni me “nëntëjnakë”

Pesë muaj më parë, lajmi i lindjes rekord në Marok, ku një 25-vjeçare lindi 9 fëmijë përnjëherë, habiti opinionin publik, madje shumë ishin ata...

Le të pinë një filxhan çaj çdo natë para gjumit: Kamomili është shumë i shëndetshëm për stomakun e një fëmije

Kur bëhet ftohtë jashtë, nuk ka asgjë më të bukur se një pije e nxehtë që do të na mbajë ngrohtë. Kamomili është një artikull...

5 dhe 7 vjeç, motër e vëlla i bien çiftelisë dhe kërcejnë vallen e Tropojës

Kleisa dhe Andi Rrapi janë dy vogëlushët më të talentuar të momentit. Ata janë motër e vëlla, 5 dhe 7 vjeç. Andi di t’i bjerë...

Kush është 8-vjeçarja që konsiderohet si “eksperte” e armëve

Autumn Fry, është një vajzë tetëvjeçare nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e cila po konsiderohet si “eksperte” e armëve. Ajo ka qindra fansa, të...

Rrjetet sociale

3,485FansLike

Tregimet e fundit