E premte, 5 Mars, 2021

FËMIJËT

Përdredhja e flokëve te fëmijët: A është shenjë e autizmit?

Përdredhja e flokëve tek fëmijët mund të fillojnë si një mekanizëm përballues për stresin ose lodhjen gjatë viteve të fëmijërisë. Meqenëse është e vështirë të...

Suela Maloku nga Podujeve – një këngëtare me të ardhme të ndritur / VIDEO

Shumë të vendit janë duke ndjekur ëndrrat që tani për t'u bërë pjesë e artit dhe kulturës kur të rriten. Një prej tyre është edhe...

Pse nuk duhet t’i detyroni fëmijët të puthin të rriturit?

Shfaqjet e afeksionit duhet të jenë gjithnjë spontane, jo të diktuara nga rregullat apo imponimet me urdhër. Kjo është akoma më e vërtetë për fëmijët...

Si të mësojmë fëmijën të përdorë uturakun

E para gjë që duhet të kini parasysh në këtë trajnim duhet të mos imponoheni apo të përdorni forcën dhe etiketimin. Kjo mënyrë është...

Vajza 13-muajshe nuhati këmbët e babait, reagimi i saj epik

Vajza Luna është 13 muajshe dhe vendosi të zbulojë se si i nuhasin këmbët e babait. Ajo iu afrua babait dhe nuhati, por aroma nuk...

Djaloshi 8-vjeçar bëhet lojtar profesionist i Fortnite – për fillim, fiton një kontratë prej 33 mijë dollarësh

Amerikani Joseph Deen u punësua në dhjetor të vitit 2020 nga një ekip i Kalifornisë: ‘Mendova shumë për të qenë një lojtar profesionist, por...

Daorsa së shpejti duet me Elenan – do jetë një super këngë

Ditë më parë Daorsa Sopa, artistja nga Ferizaj paralajmerojë në mënyrë interesante projektin e ri që do e sjell së shpejti në rrjetet e...

Katër shenja që ju tregojnë se do të lindni binjakë

Por, gëzimi bëhet i dyfishtë kur e marrin vesh se ata do të bëhen me dy fëmijë njëherësh. E para se ta bëjnë ultrazërin, nënat...

Disa mënyra si të qetësojmë kollën tek fëmijët

Disa mënyra si të qetësojmë kollën tek fëmijët. Kolla është një mekanizëm mbrojtës i organizmit tonë që shërben për të nxjerrë jashtë materialet irrituese si...

Rrëfimi prekës i 25-vjeçares që ishte në koma: Babi më bleu arkivolin, mjekët nuk dhanë shpresa

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare ka qenë e ftuar Ketjana, një vajzë 25-vjeç e cila ka rrëfyer historinë...

Për të gjithë ata që do të bëhen prindër: Këta janë emrat që do të jenë në trend

Kompania për shtatzëna dhe prindër “Bounty” ka parashikuar emrat që do të jenë në trend gjatë dekadës së ardhshme. Një zëdhënës i Bounty tha: “Pasi...

Nëna shpëtimtare: Shikoni si i hedh fëmijët nga kati i katërt për t’i shpëtuar nga flakët

Një nënë arriti të shpëtonte të katër fëmijët e saj nga flakët që kishin përfshirë shtëpinë e tyre në Stamboll, duke i hedhur dritarja...

Rrjetet sociale

3,267FansLike

Tregimet e fundit