E diel, 24 Tetor, 2021

FAMILJA

Nuk e kemi ditur më parë, aktorja e njohur tregon historinë e bukur pas emrit të vajzës së saj

Më 18 qershor të vitit që lamë pas, çifti Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi u bënë prindër për herë të parë. Çifti i vendosi...

Bëmë baba, të të ngjaj! Anna Gjebrea do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizionin e fëmijëve

Dardha bie nën dardhë thotë populli, ndaj nuk është aspak e rastësishme që Anna Gjebrea do të jetë përfaqësuesja e Shqipërisë në Festivalin Evropian...

Tragijke: 12-vjeçarja vret të atin bashkë me shoqen për t’u bërë të famshme

Një vajzë e re në Santa Catarina, Brazil ka vrarë babain e saj në përpjekje për të fituar famë, ka thënë policia. 12-vjeçarja, së bashku...

Ilirjana Smajlit nga Mitrovica i duhet ndihmë për të kthyer shikimin: M’ka marrë malli me pa dritë me sy

Ilirjana Smajli nga Mitrovica ka plotë dhjetë vite qe i ka humbur shikimi. Dëshira e saj e vetme është që të shohë edhe një herë. ”Që...

U mërzitën nga karantina, familja shet gjithçka për të jetuar në furgon

Një familje në Britani vendosi të dilte nga kornizat sociale dhe të niste një jetë tërësisht nomade. Pas muajsh të tërë në karantinë, Kerry dhe...

16 rregullat më qesharake dhe të rrepta që duhet të ndjekin pjesëtarët e familjes mbretërore

Bazuar në intervistën gjithëpërfshirëse të Princit Harry dhe Meghan Markle të dhënë pak kohë më parë, është e qartë se të jesh pjesë e...

Huqjet më qesharake të fëmijëve teksa fryjnë qirinjtë e ditëlindjes

Festa e ditëlindjes është shumë e preferuar nga fëmijët. Prerja e tortës dhe fryrja e qirinjëve është momenti më i mirë i kësaj feste. Por, ky...

Vjosa Berisha flet për betejën me kancerin: Jam ende në terapi dhe pastaj do të shohim efektin

Regjisorja Vjosa Berisha muaj më parë foli për luftën e saj me sëmundjen e kancerit. Nëpër intervista ajo tregoi se po mundohet që ta fitojë...

102 vjeçarja nga Istogu, rrëfen historinë e jetës dhe martesën e saj

Time Shatri, 102 vjeçarja nga fshati Tumoc i Istogut rrëfen për Telegrafin historinë e jetës së saj që nga koha kur ishte vajzë e...

“Nuk mund të jetoj pa ty”, Rita Ora uron motrën për ditëlindje me fotografi të veçanta nga fëmijëria

Sot (e mërkurë) po feston ditëlindjen Elena Ora, motra e këngëtares së famshme botërore, Rita Orës. Në ditën speciale, krahas befasive e dedikimeve që mori...

I mbijetoi masakrës, Saranda Bogujevci rrëfen e emocionuar historinë e jetës

Nënkryetarja e parlamentit të Kosovës, Saranda Bogujevci i mbijetoi 16 plumbave dhe humbi tetë anëtarë të familjes së saj, përfshirë nënën dhe dy vëllezërit...

Çifti shqiptaro-suedez akuzon Norvegjinë se u ka marrë 4 fëmijët

Një rast i paprecedentë ka ndodhur në Norvegji, pasi shteti i ka marrë katër fëmijët një çifti shqiptaro-suedez. Bëhet fjalë për Alitcia Forsberg dhe Armend...

Rrjetet sociale

3,485FansLike

Tregimet e fundit