E shtunë, 23 Tetor, 2021

EXTRA

Paralajmërimi i ekspertëve: Mos e vendosni kurrë shtratin në këtë pjesë të dhomës

Nëse shtrati juaj është më afër një objekti të ngrohjes sesa kjo distancë e rekomanduar, mjekët paralajmërojnë se trupi juaj do t’i ekspozohet nxehtësisë...

Mërgimtarja shqiptare, një punonjëse e suksesshme në Bankën Botërore

Ajo është një nga femrat shqiptare që punoi shumë për të arritur synimet e saj profesionale. Ornella Darova është profesioniste e suksesshme shqiptare në Shtetet...

10-vjeçari ngjitet në skenë dhe tenton t’i marr kapelën Papës

Një djalë i vogël i është afruar Papës në mes të një fjalimi dhe u përpoq t’i “vidhte” kapelën. Ndërsa Papa foli me besimtarët e...

Kush është 8-vjeçarja që konsiderohet si “eksperte” e armëve

Autumn Fry, është një vajzë tetëvjeçare nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e cila po konsiderohet si “eksperte” e armëve. Ajo ka qindra fansa, të...

3 ritualet që duhet ti bëni për Halloween këtë vit – Çfarë është qëllimi i tyre?

Halloween është afër, tri rituale që nuk duhet të harroni në prag të festës. Si një prej ditëve më të rëndësishme të sezonit të Akrepit,...

Test personaliteti: Cili sy ju tërheq më shumë?

Ky test i personalitetit, i prezantuar rregullisht nga psikologët gjatë intervistave të punës, synon të jetë në gjendje të kuptojë se kush jeni me...

Momente qesharake të njerëzve që u frikësuan nga kafshët

Shumë njerëz janë të lidhur emocionalisht me kafshët dhe kalojnë kohë të konsiderueshme me to. Së bashku mund të përjetojnë momente nga më të ndryshmet. Momente...

Gjersa ishte ‘live’ në rrjetet sociale, bie në një pishinë – qytetarët ia shpëtuan jetën

Një qytetar nga qyteti turk i Sanliurfas ra në një pishinë gjersa ishte live në mediat sociale me telefonin celular. Ndërsa njerëzit përreth e shpëtuan...

Kosovarja që luan rolin e “msitit”, bashkoi 40 çifte

Një shqiptare po “msitnon” çiftet në rrjete sociale. Brikena për ATV, ka thënë se ka bashkuar rreth 40 çifte. Lidhjen me e parë mes një...

Djaloshi bëhet me qenush, reagimi i tij u bë viral

Fëmijë i shfaqin sinqerisht emocionet e tyre. Një djalë arriti të shkrijë edhe zemrat më të vështira me reagimin e tij ndaj qenushit që kishte...

Test psikologjik: Ajo që shihni fillimisht në foto, tregon shumë të fshehta për personalitetin tuaj

Nëpërmjet asaj që keni keni vënë re fillimisht në foto, do të ju tregojmë se çfarë do të thotë kjo gjë për personalitetin tuaj. Nëse...

Cili emocion dominon jetën tuaj tani? Zgjidhni një pemë për ta zbuluar

Emocionet janë komplekse. Sa herë jeni ndjerë të lumtur dhe jashtëzakonisht të trishtuar? Ndoshta ishte hera e fundit që i keni thënë lamtumirë dikujt...

Rrjetet sociale

3,485FansLike

Tregimet e fundit