E shtunë, 28 Nëntor, 2020

Ballina

Flet Zenun Shala, që hapi shkollën shqipe në Monthey të Zvicrës: Çdo ditë e më shumë po rritet numri i nxënësëve

Mërgata kosovare që jeton në shtete të ndryshme asnjëherë nuk e harron t’ia trasojë gjeneratave të reja që ta mësojnë gjuhën shqipe. Kështu ka bërë...

Suela Kluna, 11-vjeçarja që jeton në Gjermani – drejt realizimit të ëndrrës për t’u bërë modele

Është 11-vjeçare dhe si çdo fëmijë ka shumë ëndrra. Pandemia aktualisht e ka stopuar që të merret me modelim, por shpreson se shpejt do...

EJZA HOXHA – super prezantuesja nga Shqipëria me emision javor në “Kids of Kosova”

Super prezantuesja nga Shqipëria, EJZA HOXHA ❤️ bashkohet me Kids of Kosova Media online "Kids of Kosova" ka kënaqësinë të ju prezantoj me prezantuesen e...

Flet Ajlin Alfredaj nga Tropoja: Si është të rritësh 7 fëmijë dhe të bësh karrierë në politikë

Intervistoi: Donat Maloku Është nënë e 7 fëmijëve por kjo nuk e ka penguar të kryejë dy fakultete dhe më pas të merret intesivisht me...

Renis Domi, 11-vjeçari nga Tirana – ylli në ardhje i muzikës shqiptare

Intervistoi: Donat Maloku Deri tani ka realizuar disa këngë dhe fare nuk e ka dyshim se kur të rritet do të pushtoj skenat me zërin...

Flet Edita Haxhijaha, autore e librit për klasat e hershme: Pse e botova dhe rëndësia e tij

 Intervistoi : Donat Maloku Është fakt i ditur se sistemi arsimor në Kosovë po çalon prej kohësh, dhe këtë e ka dëshmuar dhe PISA, ku nxënësit...

Ejza Hoxha, 11-vjeçarja nga Roskoveci: Aktrimi dhe prezantimi, profesionet e mia të dashura

Intervistoi: Diella Hana Është vetëm 11 vjeçare por aq shumë ka marrë pjesë në aktivitete sa vështirë t’i numërosh. Aktrim, këndim, prezantim, balet etj… janë...

Perla Lloci, 8-vjeçarja nga Tirana: Kur të rritem dua të bëhem një prezantuese e njohur

Intervistoi: Donat Maloku Qysh e vogël ka nisur të merret me balet, por kur të rritet dëshiron të bëhet krejt diçka tjetër. Ëndërron të bëhet...

Vlera Kastrati, 12-vjeçarja nga Ferizaj – këngëtarja që rrëmben çmimet e para në festivale

Intervistoi: Arta Gashi Në çdo festival që merr pjesë merr thuajse çmimet e para. Kështu ndodhi edhe në festivalin “Fëmijët e Gëzuar” që u mbajt...

Eglis Toska, 9-vjeçari nga fshati Shtermen i Cerrikut që ëndërron të bëhet aktor

Intervistoi: Arta Gashi Gjithçka nisi pasi mësoi dy vjersha: “Moj Shqipni e mjera Shqipni”  të Pashko Vasës dhe “O si nuk kam një grusht të...

Lina Demiri, 13-vjeçarja nga Gostivari – ylli në ardhje i muzikës shqiptare

Intervistoi: Donat Maloku Është 13-vjeçare, por ka disa talente. Për zemër e ka muzikën, kurse merret me pikturë. Thotë se kënga i fle në zemër...

Andi Rrapi, valltari 6-vjeçar nga Tirana: Ëndërroj t’i pushtojë skenat botërore

 Intervistoi: Donat Maloku Që në moshën 3-vjeçare ka nisur të merret me vallëzim. Qysh tashmë e ka ndarë mendjen se çfarë synon të bëhet kur...

Rrjetet sociale

2,612FansLike

Tregimet e fundit

28 Nëntori me Ejza Hoxha në Kids of Kosova – prezantim dhe poezi / VIDEO

Sot të gjithë shqiptarët festojnë Ditën e Flamurit, 28 Nëntorin. Media Online "Kids of Kosova" (www.kidsofkosova.net) në këtë ditë të rëndësishme fillon me emisioin "Shqip...

Mënyra si ju e mbani filxhanin, tregon shumë për personin që ju jeni

Mënyra si ju e mbani filxhanin, thotë më shumë nga sa ju e imagjinoni për personalitetin tuaj! Ju si e mbani filxhanin? Disa detaje...

Çfarë duhet të hajë një grua për mëngjes

Justifikimet më të përhapura përse njerëzit heqin dorë nga mëngjesi janë: nuk kanë uri nuk ua përballon stomaku nuk kanë kohë. Kjo e fundit, sipas ekspertëve, është arsyeja...

Studimi i ri: A janë efektive maskat kundër Covid-19?

Maskat e fytyrës cilësohen gjerësisht nga ekspertët e sëmundjeve infektive si një shtresë kryesore e mbrojtjes kundër përhapjes së SARS-CoV-2, virusi që shkakton Covid-19....

4 simptoma të kancerit të gjirit që mund të ngatërrohen me sëmundje të tjera

Këro 4 simptoma të kancerit të gjirit që mund të ngatërrohen me sëmundje të tjera, ja pse s’duhet t’i injoroni. Statistikisht, kanceri i gjirit prek...