E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Çanta me libra e vajzës sot 5 kg! Gazetari i jep një zgjidhje Ministrisë së Arsimit

Veç Covid-it, prindërit duhet të shqetësohen edhe për një problem tjetër që shumë fëmijë hasin kur fëmijët shkojnë në shkollë: pesha e madhe e çantës nga librat.

Shqetësimi është ngritur nga gazetari Edi Oga, por që flet nga pozita e një babai, për të gjetur një zgjidhje për të gjithë nxënësit e prindërit e tyre. Ai shkruan se zgjidhja është që librat të ndahen në dy volume.

- Advertisement -

Postimi i plotë:

Çanta me libra e vajzës sot, 5.6kg!

Ministri e dashur!

- Advertisement -

Jua jap unë zgjidhjen!

Shtypni çdo tekst në dy volume, ndajeni më dysh, për shembull:

Gjuha Shqipe 5 vol.1

Gjuha shqipe 5 vol. 2.

Do harxhoni dy kopertina më tepër, por do të na e përgjysmoni peshën e çantave të fëmijëve dhe do të parandaloni skoliozën tek ata dhe hernien diskale tek ne prindërit!

  • Çanta me libra e vajzës sot 5 kg! Gazetari i jep një zgjidhje

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

7-vjeçari bën krenar Kosovën, fiton në garat ndërkombëtare të matematikës

Molos Gashi, 7-vjeçar, ka korrur një sukses të madh në fushën e matematikës. Ai ka...

Pse aktivitetet edukative janë të rëndësishme për parashkollorët?

Aktivitetet praktike i lejojnë fëmijët të angazhojnë plotësisht shqisat e tyre gjatë procesit të...

“Nuk e shoh të ardhmen këtu”, studenti i infermierisë thotë se do të ik në Gjermani

Ishte i qartë kur zgjodhi të studionte për infermieri. Denis Syla profesionin nuk do ta...

Mësimdhënëset e Gjilanit detyrohen nga Drejtoria e Arsimit që të shkojnë në takimin me ministren

Dje ka nisur fushata globale “16 Ditët e Aktivizmit Kundër Dhunës me Bazë Gjinore”,...