E diel, 24 Tetor, 2021

Burri vret gruan e tij në Indi duke ia vendosur kobrën në shtrat derisa ajo po flinte

Një burrë nga India, që u dënua për vrasjen e gruas së tij duke bërë që një kobra ta kafshojë atë, iu është shqiptuar një dënim të rrallë të përjetshëm.


Sipas BBC, përcjell Telegrafi, Sooraj Kumar u arrestua vitin e kaluar pasi gruaja e tij Uthra vdiq nga një kafshim prej gjarpri.

Policia filloi hetimet pasi familja e saj dyshoi për vrasje, duke thënë se Sooraj i kishte ushtruar presion atyre për prikë.

Të hënën, një gjykatë e shpalli atë fajtor pasi ai vendosi kobrën në shtrat derisa Uthra po flinte.

Me këtë rast, 25-vjeçarja u gjet e vdekur në shtëpinë e saj në maj të vitit të kaluar.

Dyshimet e para filluan kur Uthra ishte kafshuar nga një nepërkë vetëm disa javë më parë. Ajo po shërohej nga kafshimi i parë i gjarprit kur u sulmua nga kobra.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nuk e kemi ditur më parë, aktorja e njohur tregon historinë e bukur pas emrit të vajzës së saj

Më 18 qershor të vitit që lamë pas, çifti Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi...

Bëmë baba, të të ngjaj! Anna Gjebrea do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizionin e fëmijëve

Dardha bie nën dardhë thotë populli, ndaj nuk është aspak e rastësishme që Anna...

Tragijke: 12-vjeçarja vret të atin bashkë me shoqen për t’u bërë të famshme

Një vajzë e re në Santa Catarina, Brazil ka vrarë babain e saj në...

Ilirjana Smajlit nga Mitrovica i duhet ndihmë për të kthyer shikimin: M’ka marrë malli me pa dritë me sy

Ilirjana Smajli nga Mitrovica ka plotë dhjetë vite qe i ka humbur shikimi. Dëshira e...